16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman-Mut Yolu İçin Karayollarından Açıklama
08 Mayıs 2011 Pazar 11:34

Karaman-Mut Yolu İçin Karayollarından Açıklama

Karayolları Mersin 5. Bölge Müdürü Karaman-Mut karayolunda meydana gelen heyelanla ilgili basını bilgilendirdi.

Mersin’in Mut ilçesini Karaman’a bağlayan karayolunda meydana gelen heyelan nedeniyle kapanan yolda incelemelerde bulunan Karayolları Mersin 5. Bölge Müdürü Yakup Dost, incelemelerde bulunarak basını bilgilendirdi.

Alahan mevkisindeki heyelan nedeniyle kapanan Mut-Karaman karayolunun 15. Kilometresi yaklaşık 9 gündür kapalı. Karayolları Mersin 5. Bölge Müdürü Yakup Dost ve Ankara’dan gelen heyetle birlikte heyelan bölgesinde incelemelerde bulundu. İncelemelerden sonra Mut Belediyesi Beyaz masa makamında ki toplantıya Belediye Başkanı Murat Orhan, İl Genel Meclis üyesi Ali Can, Mut AK Parti İlçe başkanı Mustafa Tunç ve basın mensupları katıldı.karaman-mut-eylem-1.20110508114737.jpg

1 Hafta içerisinde bir geçiş vereceğiz diyen Karayolları Bölge Müdürü Yakup Dost sözlerine şöyle devam etti. Heyelan bölgesinde zeminin kendi kendini taşımamasından dolayı heyelan meydana gelmiştir. Buda zemin içerisindeki suyun ve toprağın hareket etmesi anlamına geliyor.

Burada hareket eden miktar hesaplarımıza göre yaklaşık 1 buçuk milyon metreküp civarında malzeme ve balçık olduğunu söyleyen Dost, Müdür yardımcıları, başmühendisler ile birlikte incelemelerde bulunduk. Şuan malzeme kurumuş gibi gözüküyor. Bugünden itibaren 1 adet makine koyduk. Çalışmalarına başladı. Zeminde kayma hadisesinde bir iyileşme görürsek hızlı bir şekilde ön tarafta bir yol açacağız. Amacımız şimdilik oradan bir geçiş vermek dedi.

Oradaki malzemenin tamamını kaldırabilmemiz zaman alacak diyen Dost, ama bizim hedefimiz şimdilik dışarıdan bir yol verebilmek. Şu anda servis yollarından geçiş veriyoruz ama servis yollarından geçiş uzun olmaz mevcut yoldan yaklaşık 15 kilometre daha uzun. Eğer çalışma sırasında zemin hareket etmezse en kısa sürede buradan bir geçiş vereceğiz. Bizim Nihal çalışmamız biraz uzun sürecek çünkü geriye doğru yaklaşık 200 metre bir kayan bölge var. Bu malzemenin tamamını kaldıracağız. Komple yapımı birkaç ay sürebilir. Şuan bizim için önemli olan biran önce bir yol geçişi verebilmek dedi

Bu haber toplam 3832 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ