18 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman-Mut Yolundaki Heyelanı İncelediler
08 Mayıs 2011 Pazar 11:18

Karaman-Mut Yolundaki Heyelanı İncelediler

KARAMAN-Mut Yolunda Ankara ve Mersin ilinden gelen karayolları yetkilileri ve Mut AK Parti ilçe Başkanı Mustafa Tunç incelemelerde bulundu

Mut ilçesini Karaman iline bağlayan karayolunda 7 gün önce heyelan nedeniyle ulaşıma kapalı olan yol Ankara ve Mersin ilinden gelen karayolları yetkilileri ile birlikte Mut AK Parti ilçe Başkanı Mustafa Tunç incelemelerde bulundu.

Mut ilçesini Karaman’a bağlayan karayolunun 15. Kilometresi Alahan mevkiinde 7 gün önce sabah saat 08,30 sıralarında heyelan meydana geldi. Heyelan nedeniyle Mut AK Parti ilçe başkanı Mustafa Tunç sorunun bir an önce çözülmesi için ilçeye gelen yetkililerle birlikte heyelan bölgesine giderek incelemelerde bulundu.

Heyelan bölgesine Ankara ve Mersin 5. Bölge Müdürlüğünden gelen yetkililerle birlikte yapılan inceleme sonucu heyelan bölgesinin çok zarar gördüğü yolun temizlenebilmesi ve yolun hizmete girmesinin uzun süreceğini belirten yetkililer, Biz burada çalışmalarımıza başladık. Elimizden geldiği kadar hızlı bir çalışma içerisindeyiz. Yalnız heyelan bölgesinin çok geniş olması nedeniyle yolun açılması uzun sürebilir. Bundan dolayı bir tahliye yol çalışmalarımız hız kazandı dediler.

İlçe halkının heyelandan dolayı çok zarar gördüğünü ve vatandaştan gelen tepkilerden dolayı rahatsızlığını söyleyen Mut AK Parti ilçe başkanı Mustafa Tunç, Gerekli yerleri aradım ve görüştüm. İlçemizin yaz döneminin başlamasıyla hasat zamanı başladı. Özellikle ilçemize hiçbir otobüs firması çalışmıyor. Otogar şuan durmuş vaziyette. İnşallah en kısa zamanda devletimizin gücüyle gece gündüz çalışarak bu yolu halkımıza açacağız bu konuda rahat olsunlar dedi

Bu haber toplam 1096 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ