25 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Özel Babaoğlu Türkiyenin En İyi 83. Okulu
18 Ağustos 2011 Perşembe 10:30

Karaman Özel Babaoğlu Türkiye'nin En İyi 83. Okulu

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ilköğretim Okulları Destekleme Projesi kapsamında yapılan çalışmada, Türkiye'nin en başarılı ilköğretim okulları belirlendi.

Önceki gün Sabah Gazetesinde Yaşar Özay’ın da açıkladığı Türkiye’nin en iyi 100 okulu arasına, Karaman’dan yine Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu girmeyi başardı.

SADECE PUANI YÜKSEK OLANI DEĞİL; BÜTÜN ÖĞRENCİLERİ OKULUMUZA ALIYORUZ…

Konu ile ilgili açıklama yapan Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu Müdürü Hilmi Erdoğdu:” 3. Kez Türkiye’nin en iyi 100 okulu arasına girmenin onurunu ve sevincini taşıyoruz. Karaman için Türkiye ile yarışıyoruz, sloganıyla başladığımız her eğitim öğretim yılının sonunda ilimizde bize ait olan bütün rekorları yineleyerek yolumuza devam ediyoruz. Bildiğiniz gibi SBS’de 3 Türkiye 1. si, 442,100 gibi ulaşılması güç bir okul ortalaması yine 7. sınıf SBS’de 437,050 gibi bize en yakın okulun 20 puan önünde Karaman’ın ve Türkiye’nin zirvesinde taht kurduk.

Okulumuza kayıt olmak isteyen öğrencilerimizin puanlarına bakmaksızın, kayıt yapıyoruz. Puanı düşük veya yüksek bütün öğrencilerimizle bu başarıyı yakalıyoruz. Sıralamada üst sıralarda yer alan bir çok okul sadece yüksek puanlı öğrencilerle bu puanlara ulaşabiliyor.

LİSTEYE KARAMAN’DAN GİREN TEK OKULUZ…

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından SBS puanları baz alınarak yapılan bu sıralamada, 3 yıldır yer almak üstün başarıdır. En sevindirici yanı ise 3 yıldır üst üste Türkiye’de ilk 100 okul arasına giren yaklaşık 30 okul arasında olmamızdır. Anlık başarılar değil istikrarlı yükselişimizle şu ana kadar ilimizde hiçbir okulun giremediği, başaramadığı bir yerdeyiz. Umarım bizim başarımızı örnek alan ilimizdeki diğer okullar da ilerleyen yıllarda bu başarıları kazanır.
Türkiye’nin en iyi okulları ile olan yarışımızda, 2009 yılında 66., 2010 yılında 89. bu yıl 83. olduk.

ANKARA’DA 3. SIRADAYIZ…

Başarılarıyla sürekli gündemde olan, güzel okulumuz Özel Babaoğlu İlköğretim Okulu, Ankara’da 3. sırada yer alıyor. Puan ortalamalarına bakıldığı zaman Ankara’dan sadece iki okulun bizden daha yüksek puan aldığını görüyoruz. Yine aynı listede okulumuz İstanbul’da ilk 20 okul arasında yer alıyor. Bu başarıların ardından halkımız, okulumuza büyük ilgi göstermiş bazı sınıflarımızın kontenjanı dolmuştur. İlgi gösteren herkese teşekkür ederim.

Üç yıldır üst üste Türkiye’nin en iyi 100 okulu arasına girmiş olmanın mutluluğunu bize yaşatan; başta öğrencilerimize, öğrenci velilerimize, öğretmenlerimize ve desteğini esirgemeyen BİFA A.Ş.’ ye çok teşekkür ederim. Karaman için Türkiye ile yarışmaya devam edeceğiz.” dedi.

100 OKULUN 100’ Ü DE ÖZEL OKUL…

Liste ile ilgili açıklama yapan Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği Genel Başkanı Cem Gülan, özel eğitim kurumlarının başarısının öğretmen seçiminden kaynaklandığını belirterek "Özel okullar öğretmenlerini seçerken kılı kırk yarıyorlar. Performansı yeterli olmayan öğretmeni çalıştırmıyoruz. Özel okul başarılı olduğu sürece yaşar.

Ayrıca devletin büyük bir yükünü de alıyoruz. Özel okullar yüzde 55 kapasite ile çalışıyor. Devletin bizden hizmet alması halinde hem öğretmen istihdamı sağlarız. Hem de yüzlerce öğrencinin daha iyi eğitim almasına katkımız olur" dedi. babaoglu-1.jpg

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 2518 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ