16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Sağlık Çalışanları Somaliyi Unutmadılar
07 Eylül 2011 Çarşamba 09:54

Karaman Sağlık Çalışanları Somali'yi Unutmadılar

Karaman Sağlık çalışanları Ramazan ayından sonra da aynı sorumluluk ve bilinçle yaşanan kıtlık sebebiyle Somali’ye yardım elini uzatan yardımlaşmaya ve paylaşmaya devam ediyor.

Sağlık çalışanlarının, Ramazan ayı sonrasında kendi aralarında topladığı yardım, milletimizin bu konudaki hislerini ve hassasiyetini ifade ediyor. Toplanan 2056 TL tutarındaki yardım makbuzunu, sağlık çalışanları adına, 6 Eylül 2011 Salı günü Karaman Devlet Hastanesi Başhekimi Hasan Arıcı, Hastane Müdürü Mustafa İpek ve Başhemşire Arzu Tanrıverdi, Karaman Valisi Süleyman Kahraman’a teslim etti. Bu yardımla birlikte bugüne kadar Karaman’da toplanan yardım miktarı 672.000 TL’ye ulaştı.

Başhekim Hüseyin Arıcı, bu yardımın sağlık çalışanlarının konuya gösterdikleri hassasiyetin bir ifadesi olduğunu ve sağlık çalışanlarının daha önce de bireysel olarak ve sivil toplum kuruluşları aracılığıyla çeşitli yardımlar yaptığını; ancak bu yardımların yanı sıra Ramazan sonunda da aynı heyecanının devamına vesile olabilmek için böyle bir çalışma yaptıklarını belirterek, anlık duygularla davranmak yerine, sorumluluk ve bilinçle hareket edilmesi gerektiğini ve yardımlaşmada sorun ortadan kalkıncaya kadar belli bir sürekliliğin olması gerektiğine dikkat çekti.

Vali Kahraman ise kimi milletlerin Afrika’yı sömürülmek için bir kaynak olarak görürken milletimizin, ecdadımızdan miras kalan bir sorumluluk anlayışıyla Afrika’ya yardım elini uzatmasının manidar olduğunu belirterek: “Ramazan mevsiminde yaşanan yardımlaşma duygusunun, bayram sonunda da devam ediyor olması insanımızın gönlündeki sorumluluğun sıradan bir duygu olmadığını anlatıyor.

Zira bizim insanımız tarihin hiçbir döneminde menfaatler uğruna hareket etmediği gibi, bugün de menfaatler için değil insan olma bilinciyle ve sorumluluğuyla hareket ediyor. Bizim insanımız, paylaşmanın ve yardımlaşmanın sevincini yüreğinde sadece bir gün değil, her gün hissetmektedir. Siz değerli sağlık çalışanlarının fedakârlığı ve gayreti de bunun en güzel ifadesidir. Sizlerin şahsında bütün sağlık çalışanlarına teşekkür ediyorum. ”dedi.

Ziyaret, hatıra fotoğraf çekilmesiyle son buldu.

saglik-calisanlari-m-.jpg

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 1116 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ