16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Tarım İl Müdürlüğünden Açıklama
06 Ağustos 2011 Cumartesi 05:22

Karaman Tarım İl Müdürlüğünden Açıklama

Yerli koyun, keçi ırklarımızın ve Anadolu Mandasının yetiştirici elinde gelişmesi amacıyla “Halk Elinde Ülkesel Hayvan Islahı Projesi” kapsamında İlimizde Akkaraman Koyunu ve Kıl Keçisi ıslah projeleri çalışmalarına başlanıldı.

Konu hakkında bir açıklama yapan Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İsmail Uluad: “Ulusal gen kaynaklarımızın korunması, iyileştirilmesi ve gelecek kuşaklara aktarımında birinci basamak olan halk elinde Hayvan Islahı Projesi 5 yıl süreyle uygulanacak olup, bu süre içerisinde hayvanlar sürekli genetik iyileştirmeye tabi tutulacak, doğumlar kontrol altına alınacak ve böylece saf ırk hayvanlar oluşturulacaktır. Saf ırk hayvan varlığı ise et, süt ve döl veriminde optimum seviyeyi yakalamamızı sağlayacaktır.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığımızca uygulan Halk Elinde Hayvan Islahı Projesi kapsamında ilimizde yürütülmekte olan Akkaraman Koyunu ve Kıl keçisi ıslah projelerinde görev alacak proje teknik elemanı alımı yapılmıştır. Bu kapsamda İl Müdürlüğümüzde 27.07.2011 tarihinde Proje Yürütme Kurulu’nca yapılan mülakatta Ermenek ilçesinde uygulanacak olan Kıl keçisi Islah Projesi için bir,  Ayrancı  İlçemizde uygulanacak Akkaraman Irkı Islahı için bir kişi olmak üzere, Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliğince projede görev alacak teknik eleman alımı yapılmıştır. Belirlenen teknik elemanlar Karaman Damızlık Koyun-Keçi Yetiştiricileri Birliğinde çalışarak projenin yürütülmesini sağlayacaklardır. Bu proje ile bölgemiz ve ülkemiz hayvancılığı için önemli kazanımlar elde edilecektir.”dedi.

Bu haber toplam 1204 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ