16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Tarım İl Müdürü İsmail Uluad tan Basın Açıklaması
07 Eylül 2011 Çarşamba 17:03

Karaman Tarım İl Müdürü İsmail Uluad' tan Basın Açıklaması

Karaman İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürü İsmail ULUAD hayvancılık desteklemeleri kapsamında yer alan Anaç sığır ve buzağı desteği ile ilgili yaptığı açıklamada:

“Yetiştiricilerimizin 2011 Yılı anaç sığır desteklemesi alabilmesi için, işletmelerinde bulunan hayvanların Türkvet ve e-ıslah veri tabanlarında kayıtlı olması gerekir. Veri tabanlarında farklı işletmelerde kayıtlı anaç sığırlar destek alamayacaktır. Ayrıca anaç sığırlar yılın son 3 ayı (01.10.2011 ile 31.12.2011 tarihleri arası) içinde işletmeler arası hareket görmemesi gerekmektedir.

Yetiştiricilerin anaç sığır desteklemesinden yararlanabilmesi ve mağdur olmamaları için 30 Eylül 2011 tarihine kadar işletmelerinde bulunan sığırlarını kontrol ederek, İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü’ne ve Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliğine giderek Türkvet ve E-ıslah kayıt sistemlerinde işletmeleri üzerindeki sığır sayılarını güncellemeleri gerekmektedir.

Destekleme kapsamındaki anaç sığırın her iki veri tabanında farklı işletmelerde bulunması ve son 3 ay içindeTürkvet ve e-ıslah veri tabanlarında işletmeye giriş çıkış yapması durumunda, destekleme alamayacağından oluşabilecek mağduriyetten yetiştiricinin kendisi sorumlu olacaktır.

Ayrıca 2011yılında suni tohumlama kayıtlarına göre uygun doğmuş, zamanında küpelenerek Türkvet ve E-ıslah veri tabanlarına kayıtlı erkek ve dişi buzağılara destekleme yapılacaktır. Ancak suni tohumlamadan doğan “dişi buzağıların” desteklemeden yararlanabilmesi için İl Gıda,Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ekipleri tarafından 3-6 aylık dönemde dişi buzağılara yapılan “BrusellaS-19 genç aşısının” yapılmış olması ve Türkvet veri tabanına 31 Aralık 2011 tarihine kadar kaydedilmiş olması gerekmektedir.

31 Aralık 2011 tarihine kadar her iki veri tabanına (Türkvet - E-ıslah) kaydı yapılmayan buzağılar, suni tohumlamadan doğmuş olsa bile desteklemeden faydalanamayacağı için yetiştiricilerin zaman kaybetmeden buzağılarını küpeleterek kayıt ettirmesi zorunlu olduğunu belirten İl Müdürümüz İsmail ULUAD, Yetiştiricilerimizin desteklemelerde mağduriyet yaşamamaları için işletmelerinde bulunan sığır sayılarını güncelleme yaptırmaları gerekmektedir.” dedi.

Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ