16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Vali Ali Akan İlköğretim Okulundan Yükselen Çığlık
04 Mayıs 2011 Çarşamba 02:38

Karaman Vali Ali Akan İlköğretim Okulu'ndan Yükselen Çığlık

1296 Öğrencici bulunan Merkez Vali Ali Akan ilköğretim Okulu'ndan Yükselen Çığlık: "Doğukışla'da Eğitim Can çekişiyor"

*Öğretmen ve Öğrencilerin ikili öğretim çilesi çözüm bekliyor. “Doğukışla’ya acil Okul çağrısında bulunan veliler “ Doğukışla’da eğitim can çekişiyor, söz değil icraat istiyoruz”…

*Doğukışla velileri seçim arifesinde Milletvekilli adaylarına çağrıda bulundular: “Duyun, görün, gelin çare olun…karaman-vali-ali-akan-ioo-1.jpg

Vali Ali Akan İlköğretim Okulu Aile Birliği Başkanı Deniz Oğuz tüm okul velileri adına yaptığı yazılı açıklamasında Doğukışla’ya acil okul çağrısında bulundu.

Deniz açıklamasında; “Karaman’ın adeta bir ilçesi sayılabilecek bir nüfus potansiyeline sahip olan Doğukışla’da eğitim can çekişmekte. Vali Ali Akan İ.Ö.O ilimizin özel okullarla yarıştığı en başarılı okullardan bir tanesi en gözdesi aynı zamanda da son 3-4 yıldır en kalabalık okullarından bir tanesi ve ne yazık ki bu başarısı göz ardı edilerek, okul öğrenci kapasitesini karşılayamadığı için sabahçı-öğlenci olarak ikili eğitime geçti.

Bu durum her açıdan olumsuzlukları beraberinde getirdi. Yetkililer neden hâlâ çağrılarımız duyarsız kalıyor bilinmez. Kaç yıldır bu civara yeni bir okul yapılması gündemdeydi. Bu konuda gereken kararın da alındığı ancak herhangi bir faaliyetin olmadığını üzüntüyle görmekteyiz. Yaklaşık 5 yıldır Okul Aile Birliği’nde aktif olarak görevliyim ve okulla ilgili sıkıntıları birebir gözlemleyen bu sıkıntıları yaşayan bir veliyim. Bu yıl mecburen okul sabahçı öğlenci uygulamasına geçti. Fakat bir sonraki eğitim döneminde başka alternatif olabilecek hiçbir çözüm yolu yok. Şu an okulumuzun öğrenci sayısı 1296 yeni öğretim döneminde bu sayı daha da artacak ve hiçbir şekilde bu soruna çözüm olabilecek başka bir seçenek yok. Ne yeni okul yapımına başlandı ne de bu doğrultuda herhangi bir girişim gözlemledik.

Yeni Okul yapımı zaten başlanmadığı gibi uzun bir süreç. Yeni eğitim-öğretim yılına da yetişemeyeceği için bizim veliler olarak önerimiz okulumuzun yan tarafına en kısa zamanda ek bina yapımına başlanması, bu ek bina yapıldığı takdirde hem okul normal eğitim-öğretim uygulamasına yeniden geçerek başarı ve disiplin açısından sorunların ortadan kalkacağı kanaatindeyiz. Böylece, yeni dönemde oluşacak öğrenci kapasitesini kaldırabilecek düzeye ulaşacaktır.

“Tuğla, taş verin, inşaatında biz gönüllü çalışalım…”

Madem ki eğitim her işin başı diyoruz. Madem ki başarıyı takdir ediyor ve destekliyoruz. O halde eğitimdeki bu tıkanıklığa çare olmak içinde acil olarak kolları sıvamalıyız. Biz artık söz almak değil icraat görmek istiyoruz. Eğitim lafla olmaz ciddi fedakarlık ve çaba gerektirir. Maarifi olmayanın arifi olmaz; iyi bir eğitim ve ilim ortamında yetişir arif’ler. Doğukışla’nın ve özellikle Vali Ali Akan İ.Ö.O’nun sorununa acil çözüm bulunmasınadır çabamız. Tuğla verin, taş verin gerekirse inşaatında gönüllü çalışacak birçoğumuz. Kimimiz sıva yapar, kimimiz duvar örer ama yeter ki bir yerden başlansın. Yeter ki bu çağrımız sessiz kalmasın. Tüm yetkilileri bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum. Sayın Bakanımız Nimet Çubukçu Hanıma da sesleniyorum. Doğup büyüdüğünüz bu il’e duyarsız kalmayın lütfen. Ben de tüm yetkililere sesleniyorum. Duyun, görün, gelin çare olun. Görmeye gelin, Türk Dilinin Başkenti’ne Karaman İli’ne Eğitim-öğretim nasıldır sormaya gelin. Doğukışla Vali Ali Akan Okulu’na Durum nedir, nicedir görmeye gelin! Bin iki yüz doksan altı öğrenci sayımız, derslikler yetmiyor sesimizi duyunuz. Bumudur eşit öğrenimde bizim payımız?

Başarı bizim de hakkımız vermeye gelin!

Sınıflar kalabalık hem ikili öğretim,

Öğretmenim ders verir yarım kalır dinletim,

Tüm yetkililer size çok acil bu iletim,

Biz okul istiyoruz duyun örmeye gelin!

Bu haber toplam 7416 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ