16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Valimiz  Asker Kınasına ve Yemeğine Katıldı
07 Eylül 2011 Çarşamba 12:37

Karaman Valimiz Asker Kınasına ve Yemeğine Katıldı

Karaman Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, Selahattin Güldeste’nin asker kınasına ve yemeğine katıldı.

Bilecikteki birliğine teslim olmaya hazırlanan Güldeste’nin onuruna verilen yemeğe Karaman Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, Vali Yardımcısı Latif MEMİŞ, Kızılay ve Anadolu Basın Birliği Başkanı Ali ÜNLÜER, Valilik Özel Kalem Müdürü Murat ZAFER, ile Güldeste ailesinin akrabaları, eş ve dostları katıldı.

Yemek sonrasında bir konuşma yapan Anadolu Basın Birliği Başkanı Ali Ünlüer, mütevazi ve hoşgörülü davranışından dolayı Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN’a teşekkür ederek: “Sayın Valimizin hoşgörüsü, mütevazı davranışı, bu dar sokaktaki bir evde asker yemeğine katılması bizleri çok mutlu etti. Askere uğurlayacağımız Selahattin’in bu mutlu gününe katılan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

asker-dugunu-1.jpg

Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, daha bir hafta önce Ermenek’te bir şehit uğurlayan halkımızın bugün bayram havasında evlatlarını askere uğurlamasının manidar olduğunu, bu davranışın millet olmamızın ve vatan sevgimizin en güzel ifadesi olduğunu vurgulayarak: “Böyle güzel bir günde aranızda bulunmama vesile olan Ali ÜNLÜER’e ve Medeni Bey’e teşekkür ediyorum.

Bizim geleneğimizde asker ocağı peygamber ocağıdır. Orası güzel bir yerdir ve bu güzel yere giden insanlar da güzel insanlardır. Onun için bizim geleneğimizde asker ocağının ve askere gitmenin çok büyük önemi vardır ve bugün burada yaşadığımız duygu da bu geleneğin yaşadığının ve yaşandığının en güzel ifadesidir.

Tabi biz bu geleneği bu şekilde yaşatıyoruz. Ayrıca bu geleneğimizde askere kına yakmak vardır. Çünkü hepimiz Çanakkale Savaşı’nı, Kurtuluş Savaşı’nı hatırlarız. Orada kınalı kuzular vardır ve o günden beri annelerimiz askere gönderdikleri kuzularına-oğullarına kına yakarlar. Selahattin Güldeste kardeşimizi de kına yakarak gönderiyoruz askere…

Kendisi inşallah vatan hizmetini layıkıyla yaparak dönecektir. Tabi kendisi gittiği zaman ailesi de burada yalnız kalmayacaktır. Her asker annesine-babasına olduğu gibi, Selahattin kardeşimizin annesine-babasına da her daim yardımcı olmaya hazırız.

asker-dugunu-2.jpg

Askerlik bizim milletimizin hayatındaki en kutlu vazifedir. Bu vazifeyi yerine getiren tüm askerlerimize ve ordu mensuplarımıza teşekkür ediyor, onlara uzanan hain ellerin hiçbir zaman kötü emellerine ulaşamayacaklarını ve bu hain ellerin hiç bir zaman cezasız kalmayacağın özellikle belirtmek isterim. Selahattin kardeşimizin şahsında tüm askerlerimize hayırlı teskereler dilerim.”dedi.

Selahattin Güldeste’nin dualar eşliğinde yakılan asker kınasından sonra, eğlence kısmına geçildi.

asker-dugunu-3.jpg

asker-dugunu-4.jpg

asker-dugunu-5.20110907124433.jpg

asker-dugunu-m.jpg

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 2200 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ