21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Valisi Kahraman, “Çocuklar Geleceğimizdir“
24 Nisan 2011 Pazar 00:39

Karaman Valisi Kahraman, “Çocuklar Geleceğimizdir“

Karaman Valisi Süleyman Kahraman, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde makam koltuğunu ilköğretim öğrencilerine devretti.

Karaman Yem Sanayi İlköğretim Okulu Müdürü Muharrem Delen, öğretmen ve öğrencilerden oluşan bir heyet, Karaman Valisi Süleyman Kahraman'ı makamında ziyaret etti.

Vali Kahraman ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, 91 yıl önce Atatürk'ün o zamanki milletvekilleriyle birlikte TBMM'yi kurduğunu söyledi.

Ülkemiz için en önemli günlerden biri olan o günü Atatürk'ün geleceğimizi teslim edeceğimiz çocuklara hediye ederek bayram ilan ettiğini söyleyen Vali Kahraman, şunları kaydetti:

"23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı dünya üzerinde çocuklara hediye edilen tek bayram. Çocuklarımız bizim geleceğimizdir. Bir gün gelecek sizler Başbakan, Vali, milletvekili, bilim adamları olup bu ülkenin geleceğine yön vereceksiniz. Bizlerde yöneticiler olarak bunun bilinciyle sizler için her türlü imkanı seferber etmeye çalışıyoruz. Sizlerin en iyi eğitimi alabilmeleri için gayret gösteriyoruz. Tüm Dünya çocuklarının bayramı kutlu olsun."

Vali Kahraman, kendisini ziyaret eden 3 çocuğunda Valilik heyecanını yaşaması için sırası ile makamı Yem Sanayi İlköğretim Okulu 4. sınıf öğrencileri Gaye Nur Uğuz, Nisa Nur Bayrak, Furkan Parmaksız'a devretti.

İlk olarak makama oturan Uğuz, Emniyet Müdür Lütfü Sönmez ile telefonla görüşerek yarın kutlanacak olan törenlerde çocukların bir zarar görmemesi için alınan emniyet tedbirlerinin yeniden gözden geçirilmesini istedi.

Valilik makamına oturan çocukların ortak istekleri ise okullarının bahçesinin küçük olduğunu ve bahçe yanındaki parkın okul bahçesi içine katılması ve okullarındaki bilgisayarların yenilenerek yeni bir bilgisayar sınıfının açılması oldu.

 

Bu haber toplam 2444 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ