24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Yamaç Paraşütü ile Şenlenecek
20 Haziran 2011 Pazartesi 19:36

Karaman Yamaç Paraşütü ile Şenlenecek

23 – 29 Haziran 2011 tarihleri arasında ilimizde düzenlenecek olan II. Uluslararası Yamaç Paraşütü Şampiyonasıyla ilgili olarak basın toplantısı düzenlendi

20 Haziran 2011 Pazartesi günü KASGEM binasında gerçekleştirilen basın toplantısına Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, Vali Yardımcısı Latif MEMİŞ ve II. Uluslararası Yamaç Paraşütü Şampiyonası Organizasyonu Komite üyeleri, KASGEM Uzmanları ve basın mensupları katıldı.

Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN basın toplantısında yaptığı konuşmasında; “Dünya Hava Sporları Federasyonu’nun prestijli yarışmalarından biri olan ve 20 ülkeden 90 sporcunun katılacağı yarışma, Karaman’ın doğal güzelliklerinin ve iç dinamiklerinin keşfedilmesi ve fark edilmesi açısından büyük bir önem taşıyor. Karaman Türkçenin başkenti, Mevlâna’nın, Yunus Emre’nin şehri… Bunun yanında Taşkale’siyle, Ermenek’iyle, Binbir kilisesiyle, Zeyve’siyle eşsiz bir hazine… Karaman Valiliği tarafından hazırlanan ve Mevlâna Kalkın Ajansı tarafından desteklenen bu proje, yerli ve yabancı turistlere Karaman’ı tanıtma noktasında önemli bir fırsattır.

Sporcularımız 22 Haziran 2010’da 242 ve 262 km.lik iki uçuşla Türkiye rekorunu kırmışlardı. Bu yıl gözler yine Karaman XCTurkey, 2011 Karaman’da olacak. Çünkü bu yılın hedefi önce 293 km.lik Avrupa rekorunu ve 322 km.lik dünya rekorunu kırmaktır. Bu gayret, turizm sektöründe Karaman’ın markalaşma sürecine de önemli katkılar sağlayacaktır.

Zira sadece ülkemizin değil tüm Dünya’nın da havacılık sporu açısından en uygun parkurlardan biri olan Karaman, muhteşem termik özellikleri, uzun ve güvenli uçuşlar için çok uygun coğrafi yapısıyla, Türkiye'nin en önemli Cross-Country bölgelerinin başında gelmektedir ve çok kısa bir zaman diliminde havacılık sporuyla ilgilenen sporcular için bir cazibe merkezi olmuştur.

Biz bu ilgiyi ülkemizin ve Karaman’ın turizm potansiyeli ve geleceği adına önemsiyoruz. Çünkü yakın bir zamana kadar “turizm” denilince sadece “kıyı turizmi - deniz, kum ve güneş” algılanırdı. Zaman bize gösterdi ki turizmdeki tek boyutlu bu yapı, turizm faaliyetlerinin sürdürülebilirliğini ve sektörün performansını da olumsuz yönde etkilemektedir. Karaman XC Turkey, 2011 Karaman’ın, turizmde çeşitlilik açısından hem ülkemiz turizmine hem de ilimize önemli katkılar sağlayacağı inancındayız.

Her etkinliğimizde olduğu gibi bu etkinliğimizde de çok taraflı ve çok katılımlı bir müzakere mekanizması oluşturmayı arzuluyoruz ve bu süreçte İl Özel İdaremizle, Karaman Sanayi ve Ticaret Odamızla ve Karaman Belediyesiyle birlikte hareket ediyoruz.

2011 yılı içerisinde International Paragliding Challenge of XC Turkey / Üniversiteler Arası Yamaç Paraşütü Şampiyonası, “Engellilere ve Sokak Çocuklarına Engel Yok” Sosyal Sorumluluk Projesi, Music On Air (Gökyüzünde Müzik ) Beethoven & Yunus Emre Göklerde projeleri de gerçekleşecek. Bunun yanında, 2011 yılı itibariyle kurulan Karaman Uçuş Akademisi’nde, Karaman’ın eşsiz coğrafyasında özgürce süzülecek yeni pilotlarımızın yetişecek olması da bizleri ayrıca umutlandırmış ve sevindirmiştir.

Bu yarışma Karaman’a yeni güzellikler sunmanın yanında Karaman’ı daha da güçlendirecektir. Gökyüzünün sırrına ermeyi dileyen herkesi Karadağ’a, XC Turkey Karaman’a davet ederken, projede emeği geçen herkese en içten duygularla teşekkür ediyorum. ” dedi.

Vali KAHRAMAN’ın konuşmasının ardından XC Turkey Organizatörü Murat ÇAKMAK düzenlenecek organizasyon hakkında bilgi verdikten sonra basın mensuplarının sorularını cevaplandırdı.

Dünya Hava Sporları Federasyonunun (FAI) prestijli Yamaç Paraşütü yarışmaları kategorisinde yer alan; 2.Karaman Uluslararası yarışması 23 - 29 Haziran 2011 tarihleri arasında ilimizde Karadağ’da gerçekleştirilecektir.

Karaman Valiliği tarafından Uluslararası XC Turkey Yamaç Paraşütü organizasyonunca gerçekleştirilecek yarışma Karaman İl Özel İdaresi, Karaman Sanayi ve Ticaret Odası ve Karaman Belediyesince desteklenmektedir. parasut-1.jpg

parasut-2.jpg

parasut-3.jpg

parasut-4.jpg

parasut-5.jpg

Karamaninternet.com

 

 

Bu haber toplam 1058 defa okunmuştur
YORUMLAR
teşekkürler
Emrahhh
türkiyede bu sporun geri kalmasının en önemli sebeblerinden birisi o sponsor ve yetersiz destek gibi engellerdir. yurdumuzun dağlık yapısından dolayı karaman kadar elverişli bir çokk take off var. diğer illerdeki yöneticilerinde bu olayı örnek almasını diler ve spora desteklerini bekleriz. ayrıca karamanda yapılan bu güzel organizasyona desteklerinden dolayı valimize , karaman belediye ve il özel idaresine teşekkür ederim.
28 Haziran 2011 Salı 21:47
ÜYE İŞLEMLERİ