24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karaman Yeşildere Halkı Yeni Konutlarında
30 Haziran 2011 Perşembe 12:17

Karaman Yeşildere Halkı Yeni Konutların'da

Karaman'ın Yeildere Beldesi Denircik mahalesi halkı yeni yerleşim alanında.

Karaman’ın Yeşildere Beldesi Denircik Mahallesinde baraj çalışmaları nedeniyle istimlâk edilirken, Ereğli Yolu üzerindeki Yeşildere Tarım Köy Konutları tam bir site yerleşim alanına dönüştü.

Yeşildere Belediye Başkanı İbrahim Koçak, gazetecilere yapımı tamlanan ve devam eden toplu konut alanları ile çevre düzenlemesi çalışmalarını yerinde gösterdi.

Kayaönü Mahallesi Şahintepe Mevkiinde 1 milyon m2’lik mera vasfı alanı değiştirilerek adeta yeni bir mahalle inşa edilen Tarım Köy Konutlarının 1. Etabından 50, 2. Etap çalışmaları sonunda da 155 olmak üzere 205 konutun yapımı tamamlandı.

1 Okul, 1 Cami ve 1 adet de Ticaret Merkezi yapımı devam eden Tarım Köy Konutlarında, bu yılsonu itibarı ile 292 bin m2’lik mera vasfı da imara açılarak yapılacak 100 yeni konutla beraber gelecek yıl içinde konut sayısının toplamda 305’i bulması bekleniyor.

Yeşildere Belediye Başkanı İbrahim Koçak; “Konutlarımız 102 ve 82 m2’lik evlerden oluşmaktadır. Konut sahipleri toplam 2 bin 2200 m2’lik arsaya sahip olmakta ve isteyen bu alana ahırını da yapabilmektedir.”dedi.

“TERTEMİZ SU”

Tarım Köy Konutları için içme suyu çalışmaları da devam ediyor. Alt yapı çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan Koçak;

“Akköprü’den Pınarsuyu’bu bu bölgeye naklini sağlıyoruz. Milletvekillerimizin de desteği ile 780 bin TL’lik proje maliyetini hayata geçirdik. Ve böylece İller Bankasından Hibe yoluyla da borularımızı alarak döşeme çalışmalarını sürdürüyoruz. Saniyede 30 litre su ile 12 km uzaklıktaki depodan ve bu depodan da 4 km’lik alandan suyumuzu Tarım Köy Konutlarına kavuşturacağız. Bunun için yoğun bir çalışma içindeyiz. Ayrıca su kanalizasyon çalışmaları ile belirli noktalara 16 adet temizleme vanası ve suyun da kendi cazibesini dikkate alarak çalışmalarımız olumlu yönde seyretmektedir. Çalışmaların tamamlanmasıyla bölgemize pırıl pırıl bir su vereceğiz” dedi.konut-1.jpg

konut-2.jpg

konut-3.jpg

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 4069 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ