23 Mart 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamana Aile Hekimi Ek Yerleştirmesi Yapılacak
05 Ağustos 2011 Cuma 12:06

Karaman'a Aile Hekimi Ek Yerleştirmesi Yapılacak

Karaman Merkez 50 Nolu (Kisecik) ve Sarıveliler Merkez 1 Nolu Aile Hekimliği Birimlerine Ek Yerleştirme yapılacak.

Karaman'da Merkez 50 Nolu (Kisecik) ve Sarıveliler Merkez 1 Nolu Aile Hekimliği Birimlerine Ek Yerleştirme yapılacak.

24.11.2004 tarih ve 5258 sayılı Aile Hekimliği Pilot Uygulaması hakkında Kanun gereği Bakanlığımız 05.02.2007 tarih ve 01269 sayılı olur ile İlimiz Aile Hekimliği Pilot İller kapsamına alınmış olup, 15.01.2008 tarihinde İlimizde uygulamaya başlanılmıştır.

25.05.2010 tarih ve 27591 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliğinin Aile Hekimliği Uygulamasında Atama ve Nakillerle İlgili Usul ve Esaslar başlıklı Ek-1’inin (2).maddesinin pilot ilde pozisyon boşalması veya yeni pozisyon açılması hakkındaki 4 fıkrasının ilgili (a) (b) (c) (ç) (d) bentleri uygulamak suretiyle ve Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü’nün 04.06.2010 tarih ve 26419 sayılı yazısı da dikkate alınarak, İlimiz Merkez 50 Nolu (Kisecik ) Aile Hekimliği Bölgesi ve Sarıveliler 1 Nolu Aile Hekimliği Bölgesi için 11.08.2011 günü, saat 14:30’ da Aile Hekimliği Yerleştirme Komisyonu huzurunda Karaman Sağlık Müdürlüğü Toplantı Salonunda yerleştirme işlemi yapılacaktır.

İlimiz Merkez 50 Nolu (Kisecik) ve Sarıveliler Merkez 1 Nolu Aile Hekimliği Birimleri Yerleştirme işlemine aşağıdaki sıralamaya göre;

a) Karaman’da Aile Hekimi iken askerlik dönüşü veya doğum sonrası bir defalık tercih hakkı bulunan Aile Hekimleri, (Bu grupta bulunan Aile Hekimlerinde öncelik sıralaması askerlik veya doğum sonrası kamu görevine başlama tarihidir. Kamu görevlisi olmayan hekimler için ise Müdürlüğe başvuru tarihidir.)

b) Kadrosu veya pozisyonu Karaman’da olan Aile Hekimliği yapan aile hekimi uzmanı tabipler, daha sonra da kadrosu veya pozisyonu Karaman’da olan aile hekimi uzmanı tabipler,

c) Karaman’da sözleşmeli Aile Hekimi olarak görev yapanlar, aile hekimi olma hakkını kazanmakla beraber idari görevlerinden ayrılmaları uygun görülmeyen İl Sağlık Müdürü, Müdür Yardımcıları veya Şube Müdürleri, pilot ilde aile hekimi iken askerlik dönüşü veya doğum sonrası bir defalık tercih hakkını kullanmayan aile hekimleri,

ç) Birinci yerleştirme sonrası oluşturulan yedek listedeki tabip ve uzman tabipler (İlk yerleştirme esnasında yedek listeye giren hekimler müteakip yerleştirmede sıra kendilerine gelmesine rağmen yerleşmezler ise yedek listeden çıkarılırlar.)

d) Kadrosu veya pozisyonu Karaman’da olan tabipler/diğer uzman tabipler, Başvurabileceklerdir.

Yerleştirme işlemi sırasında herhangi bir Aile Hekimi pozisyon tercihinde bulunduğunda, bu Aile Hekiminin görev yaptığı bölge de diğer Aile Hekimlerinin tercihine sunulacaktır.

Boş olan pozisyonlar “25.05.2010 tarih ve 27591 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği” nin Ek-1 (2). Maddesi (4). Fıkrasının bent hükümleri gereğince doldurulamadığı ve Bakanlığımızca da uygun görüldüğü takdirde Müdürlüğümüzün belirleyeceği tarihlerde Ek-1 (2). Maddesi (2). Fıkrasının (b) ve (c) bent hükümleri gereğince ek yerleştirme işlemi yapılacaktır.

Müracaat etmek isteyen hekimlerin 09.08.2011 günü saat 17.00’a kadar İl Sağlık Müdürlüğü Aile ve Toplum Sağlığı Şube Müdürlüğüne şahsen müracaat etmeleri gerekmekte olup, müracaat başvurusunda bulunmayanların talepleri dikkate alınmayacaktır.

Tercih alım ilanı Müdürlüğümüz internet sayfasından ilan edildiği tarih itibari ile tebliğ yerine geçerlidir.

Başvuru için Gerekli Belgeler:

1- Aile Hekimliği Başvuru Dilekçesi

2- Aile Hekimliği Sertifikası (İlimizde Aile Hekimliği Uygulaması öncesi görev yapan hekimlerden istenecektir.)

3- Personel Şube Müdürlüğü’nden onaylı hizmet puanı.cizelge-.jpg

Bu haber toplam 885 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ