16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanda 30 Ağustos Zafer Bayramında Protokel Krizi Yaşandı
02 Eylül 2011 Cuma 16:15

Karaman'da 30 Ağustos Zafer Bayramında Protokel Krizi Yaşandı

Karaman'da 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Günü Kutlama töreninde protokol krizi yaşandı.

AK Parti Karaman Milletvekili, aynı zamanda TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan, Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı için ayrılan koltukların birinci, kendilerinin oturacağı koltuğun ikinci sırada olduğunu fark edince, tepki gösterip tören alanını terk etti. Vali Süleyman Kahraman'ın telefonla ikna etmesi üzerine Elvan alana dönerken, protokol koltukları da tek sıra haline dönüştürüldü.

KOLTUĞUNUN İKİNCİ SIRADA OLDUĞUNU GÖRÜNCE

30 Ağustos Zafer Bayramı ve Türk Silahlı Kuvvetleri Anma Günü, Atatürk Anıtı'na çelenk sunumuyla başladı. Çelenk sunma programına katılan protokol üyeleri ardından Cumhuriyet Meydanı'ndaki tören alınına geçti.

AK Parti Karaman Milletvekili ve aynı zamanda TBMM Plan ve Bütçe Komisyon Başkanı Lütfi Elvan, Vali Süleyman Kahraman, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Selçuk Boz ve Belediye Başkanı Kamil Uğurlu'nun oturacağı koltuklarının birinci sırada, kendisi ve diğer protokol üyelerinin oturucağı koltuğun da ikinci sırada olduğunu görünce bunun protokol sıralamasına uygun olmadığını söyleyip, tepki göstererek tören alınını terk etmek istedi. Valilik Özel Kalem Müdürü Murat Zafer'in ikna etme çabasına rağmen Elvan, tören alanını terk etti.

VALİ GERİ DÖNMEYE İKNA ETTİ

Bunun üzerine Vali Kahraman, cep telefonuyla Elvan'ı arayarak alana dönmeye ikna etti. Bu sırada Vali Kahraman'ın korumaları da protokolde ön sırada bulunan Vali, Garnizon Komutanı ve Belediye Başkanı'nın oturacağı üç koltuğu birinci sıradan aldı. Ardından protokol koltukları tek sıra haline dönüştürüldü. Vali Kahraman'ın iknası üzerine geri gelen Elvan, Garnizon Komutanı Albay Boz'ın yanındaki koltuğuna oturdu.

Yaklaşık 10 dakika geçikmeli başlayan törende Vali Kahraman, Garnizon Komutanı Boz ve Belediye Başkanı Uğurlu halkın bayramını kutladı. Asker ve askeri araçların geçiş gösterisiyle tören sona erdi.

Valilik yetkilileri ise oturma düzenini 'Ulusal ve Resmi Bayramlarda Yapılacak Törenler Yönetmeliği'ne göre hazırladıklarını belirtti.

Karamaninternet.com

 

Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ