26 Mart 2019 Salı
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanda Baş Polislere Rütbe Takıldı
21 Nisan 2011 Perşembe 19:31

Karaman'da Baş Polislere Rütbe Takıldı

Karaman İl Emniyet Müdürü Lütfi Sönmez, emniyet teşkilatının ara kademe rütbeli personel ihtiyacını karşılamak üzere yapılan sınav sonucunda baş polis memuru rütbesine yükselen 28 personel sayesinde işlerin daha düzenli ve kolay yürüyeceğini söyledi.

Karaman İl Emniyet Müdürü Lütfi Sönmez, emniyet teşkilatının ara kademe rütbeli personel ihtiyacını karşılamak üzere yapılan sınav sonucunda baş polis memuru rütbesine yükselen 28 personel sayesinde işlerin daha düzenli ve kolay yürüyeceğini söyledi.

Piri Reis Kültür Merkezinde düzenlenen ayın polisleri ve baş polis memurluğu rütbesine yükselme terfi töreninde konuşan Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, teşkilatta her ilk kademe amire 35 polis düştüğünü söyledi.

Bu orana bağlı olarak da vatandaşa doğrudan hizmet vermekte olan birimlerde polis amirlerince yürütülmesi gerekmekte olan bir kısım görevlerin polis memuru rütbesindeki personel tarafından yürütüldüğünü ifade eden Sönmez,''Bu nedenle teşkilatımızın ara kademe rütbeli personel ihtiyacını karşılamak üzere 3201 sayılı emniyet teşkilatı konusunda yapılan düzenlemeler neticesinde, bir sınav yapıldı. Bu sınav sonucunda emniyet müdürlüğümüz kadrosunda görevli 28 polis memuru personelimiz baş polis memuru rütbesine yükselmeye hak kazanmışlardır. Hiyerarşik olarak polis memurunun üstü komiser yardımcısının astı olan baş polis memurlarımız, hizmet kalitesinin arttırılması ve daha iyi bir hizmet sunulabilmesi için vatandaşımıza doğrudan hizmet veren birimlerimizde görevlendirilecekler. Bu arkadaşlarımızla ara kademe rütbeli personel ihtiyacımız karşılanacaktır dedi.

Karaman Valisi Süleyman Kahraman’da yaptığı konuşmasında ayın polisi seçilen memurlar ile baş polis olan memurlara görevlerinde başarılar diledi.

Daha sonra Şubat ve Mart ayında ayın polisi seçilen 8 polis memuru ile baş polis olmaya hak kazanan 28 memura ödülleri ve rütbeleri Vali Süleyman Kahraman ve protokol üyeleri tarafından takıldı.

Törene, Vali Süleyman Kahraman, Belediye Başkanı Kamil Uğurlu, İl Jandarma Alay Komutanı Jandarma Albay Mehmet Kalınsaz, Askerlik Şube Başkanı Personel Albay Rıza Beşer, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, İl Genel Meclisi Başkanı Mustafa Bayır, daire müdürleri, polis memurları ve polis yakınları katıldı.

Bu haber toplam 824 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ