22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanda Görme Engellilere Bilgisayar Hediye Edildi
21 Haziran 2011 Salı 20:09

Karaman'da Görme Engellilere Bilgisayar Hediye Edildi

Özürlüler İdaresi Başkanlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Genel Müdürlüğü’nün hazırladığı ''Hayata Bağlanıyorum'' projesi kapsamında Karaman’da tespit edilen 10 görme engelliye özel donanımlı bilgisayarlar verildi.

Valilik Toplantı Salonu’nda bilgisayarların teslimi için düzenlenen törende konuşan Karaman Valisi Süleyman Kahraman, proje kapsamında 10 görme engelli vatandaşımıza bilgisayar dağıtacaklarını söyledi.

Bu bilgisayarlar sayesinde görme engelli vatandaşlarımızın hayata daha sıkı bağlanacağını, işlerinde ve sosyal hayatlarında birçok sorunu kolayca halledebileceklerini ifade eden Kahraman, ''Aslında görme gözlerde değil beyinlerdedir. Hayatta birçok insan gözleri görmemelerine rağmen hayatta çok önemli mesafeler almışlar ve çok başarılı projelere imza atmışlardır. Asıl engel beyinlerde, zihinlerdedir. Zihinler beyinlere engel olmazsa görmeme bir engel değildir. Asıl beynimizle iş yapıyoruz. Bütün sıkıntı burada. Biz bu arkadaşlarımızı titiz araştırmalardan sonra tespit ettik. Bu bir başlangıç. Biz daima yanlarındayız. Onların hayata bağlanabilmeleri için ne lazımsa yapacağız dedi.

Görme engelli Mustafa Yılmaz ise (21) engellerin destekle azalıp, engellilerin ise engelsizlikle azaldığını belirterek,''Bu bilgisayarlar bizim gözümüz olacak. Aklınıza gelebilecek birçok şeyi biz bu bilgisayarlarla yapabiliyoruz. İnternetten radyo yayını yapabiliyor, internet sitesi hazırlayabiliyoruz. Bizi devletin böyle bir imkanından faydalandırdığınız için arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Biz gerek görme engelliler gerekse engelli camiası olarak sizin desteğinizi her zaman arkamızda hissetmek istiyoruz dedi.

Daha sonra görme engellilere bilgisayarları Vali Süleyman Kahraman tarafından verildi.

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 815 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ