25 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanda Lokman Hekim Yatalak Hastayı Dolandırdı
11 Temmuz 2011 Pazartesi 14:22

Karaman'da Lokman Hekim Yatalak Hastayı Dolandırdı

16 yıldır yatalak hasta yeğeninin tedavisi için eş, dost akraba aralarında para topladı. Toplanan paralar da, “Ben iyi ederim” dediği öne sürülen bitki satıcısına teslim edildi.

Karaman’da 16 yıl önce geçirdiği bir rahatsızlık sonucu kas hastalığına yakalanan ve bugüne kadar tedavi sürecine olumlu bir yanıt vermeyen 34 yaşındaki Recep K.G için toplanan 3 bin 500 TL tedavi parasını alan şifa ot satıcısının kayıplara karıştığı iddia edildi.

Edinilen bilgilere göre, Karaman’a 70 km uzaklıkta bulunan Ayrancı İlçesine bağlı Akpınar köyünde yaşayan ve 16 yıl önce kas hastalığı ile sürekli kas erimesi yaşayan Recep K.G, için ailesi, bugüne kadar gitmedikleri doktor çalmadıkları hastane kapısı bırakmadı.

“İLAÇLARI MISIR’DAN GELECEK DEDİ”

Aile, son olarak yakınlarının yardımı ile bu kez de “Bir umuttur.”diyerek kentte bir şifa adı altında çeşitli bitkisel tedavi yöntemi uyguladığı öne sürülen kişiye gitti.

Köyde yatalak hasta yeğenini, Çeşitli bitki satıcısı İ.S. adlı kişiye gösteren 74 yaşındaki dayısı Eyüp Gedik;

“Yeğenim 18 yaşında iken bir hastalığa yakalandı. O gündür bu gündür gitmediği doktor kalmadı. Konya, Ankara gibi bir çok hastaneye gitti. Vücudu tepki veriyor ama kas eriyor. Kas kendini tüketiyor. Şu anda yıllardır yatalak hasta olarak tedavi olmayı umutla hayal ediyor.

Bizler de onun kadar umutla bunu bekliyoruz. Ama son olarak Karaman’da bir “Lokman M.” lakaplı bu şahıs benden 3 bin 500 TL para almıştır. Bu parayı köyde ikamet eden, tıbbın ve doktorların teşhis koyamadığı bir kas hastalığına yakalanan ve 16 yıldır yatalak olan yeğenimi tedavi edeceğini, iyileştireceğini söyleyerek almıştır.

İlaçları Mısır ‘dan özel olarak getirteceğini, parayı o nedenle peşin istediğini, bu tedavinin 3 yıl süreceğini tedavi süresince her 20-25 günde özel ilaçlar hazırlayacağını düzenli aralıklarla hastanın yanına giderek kontrol edeceğini, eğer tedavi sürecinde hastayı iyileştiremezse aldığı paranın tamamını geri iade edeceğini söylemiştir.

Bizde hastamızın durumuna çok üzüldüğümüz ve doktorlardan bir çare bulamadığımız için , “Allah’ tan umut kesilmez” diyerek bizden istenen parayı akrabalarımdan toplayarak 3 bin 500 TL’yi elden kendisine birkaç şahidin huzurunda teslim ettim.

Aradan bir yıl geçmesine rağmen ilaçları hastamıza düzenli olarak ulaştırmadığı gibi kontrollere gitmemiş, her defasında değişik bahaneler öne sürmüştür. Hastada herhangi bir iyileşmede görülmemiştir. En sonunda da işyerini kapatarak ortadan kaybolmuştur. Şu anda telefonlara cevap vermemektedir.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Bu şahsın ortadan kaybolması üzerine 74 yaşındaki yaşlı adam, yeğenin mağdur olmaması için savcılığa suç duyurusunda bulundu.

Karaman Adliyesine giderek Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunan dayı Eyüp Özdemir;

“Beni kandırarak paramı alan, en kötüsü de yatalak bir insanın umutları ile oynayan bu kişinin yakalanmasını istiyorum. Giden paradan çok çalınan umut bizleri yıktı. İnsanlarımızın daha dikkatli olmasını ve böyle oyunlara gelmemelerini diliyorum.’’ dedi. Parayı alarak kayıplara karıştığı iddia edilen kişi hakkında arama çalışmalarının sürdüğü öğrenildi.

Karamaninternet.com

Kaynak: Uyanış Gazetesi

Bu haber toplam 815 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ