24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanda Nüfus Müdürlükleri Hafta Sonu Açık
01 Mayıs 2011 Pazar 17:17

Karaman'da Nüfus Müdürlükleri Hafta Sonu Açık

Milletvekilliği seçiminde vatandaşların kimlik numaralarında sorun yaşamamaları için Nüfus Müdürlüğü Cumartesi-Pazar da açık

 

12 Haziran’daki seçimlerde vatandaşların Nüfus cüzdanlarındaki kimlik numaralarında sorun yaşamamaları için 12 Haziran Pazar günü dahil Nüfus ve Vatandaşlık İl Müdürlüğü Cumartresi Pazar günleri de açık tutulacak.
İl Nüfus ve Vatandaşlık Müdürlüğünden yapılan açıklamada, vatandaşlara yönelik kamu hizmetlerinde kimlik numarası ile işlem yürütülmesi sebebiyle kimlik numarası bulunmayan nüfus cüzdanlarının değiştirilmesi hizmetinin verimlilik açısından önemli olduğuna dikkat çekildi. 
 
Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarasının, vatandaşların tüm kamu kurum ve kuruluşlarından hizmet alımı sırasında nüfus cüzdanlarında yazılmış olması gerektiği, aksi takdirde hizmet alımı sırasında sorunlar yaşandığı dile getirildi.
 
Müdürlük, yazılı açıklamasında şu ifadeler yer verdi: "Bakanlığımızca 2011 yılı Haziran ayında yapılacak olan 24.Dönem Milletvekili Genel Seçimleri nedeni ile nüfus cüzdanında Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası bulunmayan vatandaşlarımızla ilgili olarak çalışma başlatılmıştır.
 
Karaman genelinde nüfus cüzdanlarında Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası bulunmayan vatandaşlarımızın bulunduğu tespit edilmiş olup, nüfus müdürlüklerimizce belirlenen bu vatandaşlarımızın isim listeleri ikamet etmiş oldukları mahalle/köy Muhtarlıklarına bildirilerek bu kişilerin en kısa sürede nüfus müdürlüğümüze başvuruda bulunması ve nüfus cüzdanlarını değiştirmelerinin sağlanması hususunda bilgilendirilmişlerdir.
 
Ayrıca Valimiz Süleyman Kahraman’ın talimatı ile İlimize bağlı mahalle ve köylerinde nüfus cüzdanında Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası bulunmayan, müdürlüğümüze gelemeyecek yatalak durumdaki vatandaşlarımızın mağdur olmamaları için görevlendirilecek nüfus memuru ile yakınları veya muhtarlık refakatinde, yeni çıkartılacak olan nüfus cüzdanları kişilere evlerinde teslim edilecektir.“ denildi.

 

 

Bu haber toplam 1131 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ