23 Mart 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanda Organ Bağışına Ön Yargı Etkisi
16 Ağustos 2011 Salı 10:24

Karaman'da Organ Bağışına ''Ön Yargı'' Etkisi

Karaman'da Organ bağışına Ön yargıların ve yanlış inanışların etkisinin olduğu bildirildi.

Karaman'da organ bağışında yeterli duyarlılığın oluşmamasında ön yargıların ve yanlış inanışların etkisinin olduğu bildirildi.

Karaman Devlet Hastanesi Organ ve Doku Nakli Bürosu Koordinatörü Sultan Akçasız, yaptığı açıklamada, Karaman'da Organ ve Doku Nakli ile ilgili bilgilendirme çalışmaları yaptıklarını söyledi.

Şehrin muhtelif bölgelerine konuyla ilgili afişler asıp, vatandaşa broşür dağıttıklarını ifade eden Akçasız, Karaman'da organ bağışı konusunda yeterli duyarlılığın oluşmadığını, ön yargı ve yanlış inanışların bu konuda etkili olduğunu açıkladı.

Akçasız, Karaman'da organ bağışında bulunan kişilerin yaş ortalamasının 20 ile 45 arasında değiştiğini, 2010 yılında Karaman'da 20 kişinin organlarının tümünü bağışladığını, 2011 yılında ise bugüne kadar 13 kişinin organını bağışladığını kaydetti.

Organ bağışında bulunmak isteyen kişilerin Karaman Devlet Hastanesi Organ Bağış Bürosuna müracaat ederek organ bağışı kartı alabileceklerini ifade eden Akçasız, vatandaşların doğru bildiği yanlışları ve merak ettiği her türlü soruya Organ Bağış Bürosu'nda cevap bulabileceğini sözlerine ekledi.

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 1640 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ