18 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanda Türkçe Olimpiyatlarını 29 Haziran Çarşamba Günü
27 Haziran 2011 Pazartesi 11:31

Karaman'da Türkçe Olimpiyatlarını 29 Haziran Çarşamba Günü

29 Haziran Çarşamba günü bir ayağı Karaman da gerçekleştirilecek olan Türkçe Olimpiyatları’nın son hazırlıkları konusunda basın toplantısı düzenledi.

Valilik Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen basın toplantısına; Vali Süleyman Kahraman ve Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu’nun yanı sıra; Vali Yardımcısı Yılmaz Şimşek, İl Kültür ve Turizm Müdürü Cengiz Orta, Belediye Başkan Yardımcısı Hacı Osman Ünüvar, Kasiad Başkanı Sami Akdağ, Türkçe Olimpiyatları Uygulama Komitesi katıldı.

Vali Kahraman, 29 Haziran Çarşamba günü ilimizde düzenlenecek olan Türkçe Olimpiyatları’nın son hazırlıkları konusunda bilgi vererek: “Malumunuz Türkçe Olimpiyatları’nın en çok yakıştığı il Karaman’dır. 9 sene önce başlayan Türkçe Olimpiyatları’nda bu yıl Türkçe’nin Başkenti olan Karaman da, dünya çapında 130‘dan fazla ülkeden gelen çocukları konuk etmek çok onur verici ve çok anlamlı bir etkinliktir. İlimiz için hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu ise yaptığı konuşmada: “Bizim ev sahipliği yapacağımız organizasyon ve hareket dünyanın en büyük projesidir. Şu anda dünyada 250 milyon Türkçe konuşan insandan bahsedilmektedir. Türkçe Olimpiyatları’nda rengarenk çocuklar göreceksiniz. Her biri bize elçi olarak geliyorlar. Yani Türkçe’nin Başkentine, Türkçe’nin iklimine elçi olarak geliyorlar. Dolayısıyla çok önemli bir manası var bu hareketin. Türkçe Olimpiyatları’nın, Cumhuriyet tarihinden bu yana Karaman’da yapılan en büyük, en anlamlı etkinliklerden bir tanesi olduğuna inanıyorum. Buraya gelen çocukların rengi farklı, dini farklı, kültürü farklı, ana babaları farklı. Ama bu çocukların hepsi kendilerini Türk hissediyorlar. Türkçe gibi bir ortak payda da buluşuyorlar. İnşallah bu hareket giderek büyücek, giderek genişleyecek ve giderek mana kazanacak” dedi.

Kasiad Başkanı Sami Akdağ’da: “Bu organizasyon Türkçe’nin başkentine yakışır bir organizasyondur. Bu etkinlikte emeği geçen Sayın Valimiz Süleyman Kahraman ve Sayın Belediye Başkanımız Kâmil Uğurlu’ya teşekkür ediyorum” dedi.olimpiyat-1.20110627113940.jpgolimpiyat-2.20110627113959.jpgolimpiyat-3.jpg

karamaninternet.com

Bu haber toplam 957 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ