21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanda ve Yurtta Bu Hafta Hava Nasil Olacak?
08 Mayıs 2011 Pazar 13:29

Karaman'da ve Yurtta Bu Hafta Hava Nasil Olacak?

Hava sıcaklığı yurt genelinde 3 ila 5 derece artacak ama İKİ İLDE karla karışık yağmur ve kar bekleniyor. Bu Hafta Hava Nasil Olacak?

Yapılan son değerlendirmelere göre; Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin) ile Elazığ, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri aralıklı yağışlı geçecek.

Yağışlar; genellikle sağanak ve gökgürültülü sağanak, sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

Hava sıcaklığı yurt genelinde 3 ila 5 derece artacak.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif ara sıra orta kuvvette esecek.

Bazı illerde beklenen hava durumuyla günün en yüksek sıcaklıkları ise şöyle:

UZMANINDAN EN GÜNCEL HAVA RAPORU



 
Ankara: Parçalı bulutlu 14
İstanbul: Parçalı zamanla çok bulutlu 15
İzmir: Az bulutlu ve açık 22
Adana: Parçalı ve az bulutlu 24
Antalya: Az bulutlu ve açık 2
Konya: Parçalı bulutlu 13
Ordu: Parçalı ve çok bulutlu 12
Samsun: Parçalı ve çok bulutlu 13
Trabzon: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak yağışlı 10
Erzurum:Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı 10
Diyarbakır: Parçalı ve çok bulutlu, akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı 21

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu, Güneydoğu Anadolu'nun doğusu (Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin) ile Elazığ, Edirne, Tekirdağ, Kırklareli, Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar; genellikle sağanak ve gökgürültülü sağanak, sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak. Hava sıcaklığı yurt genelinde 3 ila 5 derece artacak. Rüzgar genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esecek.

UYARILAR

Pazar sabah saatlerinde İç Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı beklendiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Zirai don, ulaşımda aksamalar vb.) ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olması gerekiyor.

BÖLGELERDE HAVA DURUMU

Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü'nün son verilerine göre bölgelerdehava durumuşöyle:

MARMARA: Parçalı, batısı çok bulutlu, Tekirdağ, Kırklareli ve Edirne çevreleri aralıklı sağanak yağışlı geçecek.

EGE: Az bulutlu ve açık geçecek.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek.

İÇ ANADOLU: Parçalı, zamanla doğu kesimleri çok bulutlu geçecek. Bugün (Pazar) sabah saatlerinde bölgenin kuzey ve doğusunda hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı, zamanla çok bulutlu, öğle saatlerinde Bolu, Karabük ve Kastamonu çevreleri sağanak yağışlı geçecek. Bugün (Pazar) sabah saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde hafif buzlanma ve don olayı bekleniyor.

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, Doğu Karadeniz aralıklı yağışlı geçecek. Yağışlar genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde Gümüşhane ve Bayburt çevrelerinin yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu ile ilk saatlerde Erzincan, Tunceli ve Elazığ çevreleri sağanak ve yer yer gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu (Diyarbakır, Batman, Siirt, Mardin) akşam saatlerine kadar aralıklı sağanak ve gökgürültülü sağanak yağışlı geçecek. Sabah saatlerinde Batman çevrelerinde sis görülecek.

 

Bu haber toplam 877 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ