21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanda Vicdanlı Hırsız
22 Mayıs 2011 Pazar 04:42

Karaman'da Vicdanlı Hırsız

Mahalle muhtarının muhtarlık aylığını cüzdanından çalan hırsız, çaldığı parayı 3 gün sonra muhtarın iş yerinin kapısına bıraktı.

Karaman'da bir mahalle muhtarının bankadan çektiği muhtarlık aylığını cüzdanından çalan hırsız, 3 gün sonra çaldığı parayı zarf içinde ''Muhtarım. Sizin para beni rahatsız etti. Getirdim. Özür dilerim'' notuyla birlikte muhtarın iş yerine bıraktı.

Karaman merkez Valide Sultan Mahallesi Muhtarlığını ve Karaman terziler Odası Başkanlığını yürüten Ali Rıza Özkan, yaptığı açıklamada yaşadıklarına inanamadığını söyledi.

17 Mayıs 2011 günü bankadan muhtarlık aylığını çektiğini ve cüzdanına koyduğunu belirten Özkan, yaşadıklarını şöyle anlattı:

''O gün il merkezinde bankadan aylığımı çektikten sonra MHP Genel Başkanı Devlet bahçelinin mitingine katıldım. Daha sonra Sayın Bahçeli'nin arkasından Kazımkarabekir ilçesine gittim. Orada miting bittikten sonra Bahçeli, otomobiline binerken bir karmaşa oldu. O sırada arka cebimde bulunan cüzdanımın yerinde olmadığını fark ettim. Hemen arkadaşlarıma, polis memurlarına haber verdim. 15 dakika sonra yerde cüzdanı bulduk. İçinde bulunan 300 lira muhtar aylığım alınmıştı.''

Kalabalık yerlerde bu tür hırsızlık olayları olduğunu bildiğini fakat çok da yapacak bir şey olmadığını düşünerek geri döndüğünü ifade eden Özkan,''3 gün sonra muhtarlık binası olarak ta kullandığım iş yerine geldiğimde kapıda bir zarf gördüm. Zarfı aldığımda içinde 300 lira para ve ' Muhtarım. Sizin para beni rahatsız etti. Getirdim. Özür dilerim. 300 lira' yazılı bir not vardı. Şaşırdım'' dedi.

Kendisine vicdanlı bir hırsızın rastladığını sözlerine ekleyen Özkan, bu tür olayların sadece filmlerde olduğunu sandığını dile getirerek,''demek ki gerçek hayatta da oluyormuş. Hırsız vicdanının sesine kulak vermiş. Bu para benim muhtarlık aylığımdı. Ben paramın bulunduğundan çok hırsızın, doğru yolu bulduğuna seviniyorum. İnşallah başka zarar verdiği kişilerin parasını da bırakır. Hırsıza teşekkür edilmez ama ben teşekkür ediyorum.''dedi.

Bu haber toplam 997 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ