22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanda Yamaç Paraşütü Heyecanı Başladı
27 Haziran 2011 Pazartesi 11:01

Karaman'da Yamaç Paraşütü Heyecanı Başladı

2. Uluslararası Karaman XC Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonası Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN'ın katılımlarıyla başladı.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilen Uluslararası Karaman XC Yamaç Paraşütü Şampiyonasında ilk uçuşlar 25 Haziran 2011 Cumartesi günü gerçekleştirildi. Karadağ’da gerçekleştirilen uçuşlar öncesinde, XC Turkey organizatörü Murat ÇAKMAK, Karaman’dan uçuşların yapılacağı Karadağ’a gelen yamaç paraşütü sporcularına bölge ve yapacakları uçuşlar hakkında kısa bir brifing verdi.

XC Turkey organizatörü Murat ÇAKMAK basın mensuplarına yaptığı açıklamada ise “Uluslararası Yamaç Paraşütü Şampiyonasının ikincisinin düzenlenmesinde emeği geçen Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN’a, Mevlana Kalkınma Ajansına ve İl Özel İdaresi Genel Sekreteri M. Salih BALDIZ’a teşekkür ediyorum. Düzenlenen bu yarışma Karaman’ın tanıtımı açısından son derece önemli bir yarışmadır. Karaman’da geçen yıl Karaman Valiliğimizin desteğiyle Türkiye’de tüm zamanlarda uçulan en uzun mesafeli uçuş gerçekleşti. Önümüzdeki süreçte üniversiteler arasında üniversite Türkiye Şampiyonamız gerçekleşecek. Onun dışında engellilere engel yok projesi kapsamında engelli vatandaşlarımızı ve sokak çocuklarımızı uçuracağız. Ve bu projelerimiz devam edecektir.” dedi.

Murat ÇAKMAK’ın konuşmasının ardından Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN 2. Uluslararası Karaman XC Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonasının açılışının yapıldığı programda yaptığı konuşmasında; “ Karaman XC Turkey Yamaç Paraşütü yarışmalarının ikincisini gerçekleştiriyoruz. Bu proje bizim için çok önemli bir projedir. Karaman’da geçen yıl yapılan şampiyonada 242 km’lik ve 262 km’lik uçuşlarla iki defa Türkiye rekoru kırılmıştı. Geçen yıl ilk defa yapılan bu şampiyonada bu sonucun alınması bizim için çok önemlidir. Bu sene ise dünya rekorunun Karaman’da kırılmasını bekliyoruz.

Bu yılki yarışma bir proje kapsamında düzenlenerek Karaman Valiliği, Karaman İl Özel İdaresi, MEVKA ve Karaman Ticaret ve Sanayi Odası’nın ortaklaşa çalışmasıyla hazırlanmıştır. Katılımın geçen yıla göre fazla olduğu bu yarışmayı; bütün Karaman halkımız da önemli görmekte ve desteklemektedir. Bu projeyle Karaman’ın tanıtımına katkı sağlayarak, yamaç paraşütünün Karaman’da ve Türkiye’de geliştirilmesini amaçlamaktayız.

Karaman Yunus Emre’nin, Mevlana’nın, Karamanoğlu Mehmet Bey’in memleketi, Türkçe’nin başkentidir. Karaman’da Karadağ, Çeşmeli Klise ,Tartanevi, Taşkale gibi tarihi ve turistik bir çok yer bulunmaktadır. Karaman tarihi ve turistik özelliği çok olan bir ilimizdir. 5 medeniyete ev sahipliği yapan ilimizde sizler yarışmalar boyunca bizim misafirimiz olarak Karaman’ı tanıyarak, bizim kültür elçimiz olacaksınız. Karaman’ı ülkelerinize gittiğinizde tanıtacaksınız. Bu açıdan sizlere şimdiden teşekkür ediyorum. Bu yarışmalar dolayısıyla inanıyorum ki Karaman’ın tanıtılmayan yüzü de Türkiye’ye ve dünyaya tanıtılacaktır.

Uluslararası Yamaç Paraşütü Projemiz kapsamında çeşitli etaplar bulunmaktadır. Gerçekleştireceğimiz Gökyüzünde Müzik projesi belki de dünyada çapında yapılacak ilk projedir. Diğer taraftan engellilere engel yok anlayışıyla uygulayacağımız projeyle engelli vatandaşlarımızın da uçmasını sağlayacağız. Ayrıca Karaman’da Karaman uçuş akademisi oluşturarak Karaman’ın eşsiz coğrafyasında özgürce süzülecek yeni pilotlar yetiştirmeyi hedeflemekteyiz" diyerek sözlerine son veren Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN Yamaç Paraşütü Şampiyonasının ve diğer projelerin ilimiz için hayırlı olmasını diliyorum diyerek konuşmasını sonlandırdı.

Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN’ın konuşmasının ardından sporcular uçuş için hazırlıklarını tamamladıktan sonra Karaman semalarında muhteşem bir görüntü oluşturarak, uçuşlarını gerçekleştirdiler.

25 Haziran'da başlayan 2. Uluslararası Karaman XC Türkiye Yamaç Paraşütü Şampiyonası 29 Haziran tarihine kadar devam edecektir.parasut-1.20110627110329.jpgparasut-2.20110627110350.jpgparasut-3.20110627110407.jpgparasut-4.20110627110424.jpgparasut-5.20110627110439.jpgparasut-6.jpgparasut-7.jpg

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 1142 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ