21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanda Zabıtadan Fırın Denetimleri
24 Nisan 2011 Pazar 00:17

Karaman'da Zabıtadan Fırın Denetimleri

Karaman'da fırınları hijyen ve ekmek gramajı hususunda denetleyen zabıta ekipleri, uygunsuz koşullarda üretim yaptığı tespit edilen iş yerlerinin sahiplerini de uyardı.

Karaman Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, fırınlarda genel temizlik kurallarına uyulup uyulmadığı ve çıkan ekmeklerin gramajlarının doğru olup olmadığını denetledi.

Ekipler, aynı zamanda fırınlarda çalışanların iş elbisesi, portör ve sağlık muayene cüzdanlarının da kontrolünü gerçekleştirdi. Zabıta Müdürlüğü'nden konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Halkımızın sağlığını korumak için fırınlarda rutin olarak denetimler gerçekleştiriyoruz. Halkımızın talepleri ve şikayetlerini de dikkate alıyoruz.

Özellikle gramaj ve hijyen konusunda çok hassasız. Halkımızın sağlığı bizim birinci önceliğimiz. Kurallara uymayan fırın ve imalathanelerin tamamını istenilen standartlara getirmek için de, çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Zabıta ekiplerimiz sık sık denetimlere çıkıyor. Kurallara uymayan işletmelere ise tutanak tutularak gerekli cezalar uygulanıyor. Bundan sonra da denetimlerimiz sürecek" denildi.

Bu haber toplam 1164 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ