24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamandan Gelen Böbrek ile Yaşama Tutundu
30 Nisan 2011 Cumartesi 15:30

Karaman'dan Gelen Böbrek ile Yaşama Tutundu

Konya'da 3 yıl önce fıtık ameliyatı için gittiği hastanede böbrek yetmezliği bulunduğunu öğrenen hastaya, Karaman'daki bir kadavradan alınan böbrek nakledildi.

Edinilen bilgiye göre, Adem Altun (29), 3 yıl önce fıtık ameliyatı için gittiği hastanede böbrek yetmezliği rahatsızlığının bulunduğunu öğrendi. İlaç tedavisinin ardından son iki yıldır haftanın 3 günü 4'er saat diyalize girmeye başladı.

Organ nakli için gerekli yerlere başvuran Altun'a, Karaman'daki bir kadavranın böbreği Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesinde başarıyla nakledildi.

Adem Altun'un annesi Dudu Altun, gazetecilere yaptığı açıklamada, oğlunun rahatsızlığı nedeniyle çok zor günler geçirdiklerini söyledi. Oğlu Adem'in rahatsızlığının hemen ardından eşinin evi terk ettiğini ve boşanma davası açtığını öne süren Altun, ''Yapılan nakille sağlığına kavuşacak olan oğlum kendisine yeni bir hayat kuracak. İnsanlar organ bağışı konusunda duyarlı olmalılar'' dedi.

Ameliyatı gerçekleştiren Selçuk Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Genel Cerrahi Öğretim Üyelerinden Doç. Dr. Mehmet Erikoğlu, kronik böbrek yetmezliği çeken hastaları Adem'e başarıyla böbrek naklinin yapıldığını, hastanın sağlık durumunun iyi olduğunu bildirdi. 

Bu haber toplam 1215 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ