25 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamandan Somaliye 10 Günde 9 TIR ve 428.000 TL Yardım Yapıldı
20 Ağustos 2011 Cumartesi 18:15

Karaman'dan Somaliye 10 Günde 9 TIR ve 428.000 TL Yardım Yapıldı

Hanımefendi Sn. Muhsine KAHRAMAN’ın fikir sahipliğini yaptığı, Karaman Valiliği tarafından organize edilen Somali’ye Yardım Kampanyasında 10 günde 9 TIR yardım toplandı.

19 Ağustos 2011 günü saat:17.00 da Pirireis Kültür Merkezi önünden Somali’ye gönderilecek olan yardım TIR’larının uğurlama törenine Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, Karaman Milletvekili Mevlüt AKGÜN, Vali Yardımcıları, Mehmet YÜCE, Yılmaz ŞİMŞEK, Latif MEMİŞ, Bilal ÖLMEZ, Belediye Başkanı Dr. Kamil UĞURLU, Cumhuriyet Başsavcısı M.Kemal ÇOKDİNÇ, İl Emniyet Müdürü Lütfü SÖNMEZ, daire müdürleri, Karaman’lı hayırsever işadamları ve vatandaşlar katıldı.

Kuraklık sebebiyle açlıktan ölümlerin yaşandığı, fikir sahipliğini Hanımefendi Sn. Muhsine KAHRAMAN’ın yaptığı, Karaman Valiliği tarafından organize edilen Somali ve diğer Afrika ülkelerine yardım kampanyasına hemşerilerimiz adeta yardım yarışı yaptılar. Kampanyanın başlangıcından 19 Ağustos 2011 tarihine kadar geçen 10 günlük sürede 9 TIR’dan oluşan 180 ton yardım ve 428.000 TL maddi yardım toplandı.

Karaman milletvekili Mevlüt AKGÜN yaptığı konuşmasında “Çok anlamlı bir uğurlama töreni için toplandıklarını, dünyanın birçok yerinde açlıkla imtihan edilen, açlıkla karşı karşıya olan ve ölen insanların olduğunu söyledi.

Ölenin insanlar değil, insanlık olduğunun altını çizen Akgün, insanlığın test edildiği bir ortamda Türkiye'nin bugün dünyanın neresinde bir sızı varsa, neresinde bir acı varsa, yaraya merhem olmak için çaba gösterdiğini belirtti.

Kampanyanın fikir sahibi Hanımefendi Sn. Muhsine KAHRAMAN ise yaptığı yazılı açıklamada “Fikir sahipliğini yürüttüğüm bu kampanyanın Karaman halkından bu kadar destek görmesi beni çok memnun etti.

1.500 TL ile başlayan bir yardımın 10 günlük süre içinde 180 ton ayni yardım ve 428.000 TL gibi bir rakama ulaşması, Karaman halkının insana ve insanlığa ne kadar duyarlı olduğunu göstermiştir.İçinde bulunduğumuz mübarek ramazan ayında, insanlığın ölmediğini “Somali aç yatarken Karaman halkının tok yatmayacağını” gösterip, başlatmış olduğumuz bu kampanyaya destek veren bütün hemşerilerimize beni yalnız bırakmadıkları için teşekkür ediyorum” dedi.

Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN ise yaptığı konuşmasında ‘Millet olarak istiyoruz ki, yaşanan acılar son bulsun. Millet olarak istiyoruz ki, dini, dili, rengi ne olursa olsun, kimse bu dünyada açlıktan ya da susuzluktan can vermesin. Millet olarak istiyoruz ki dünyanın hiçbir coğrafyasında toprağa ne kan karışsın, ne de gözyaşı. Bu asla ve asla sıradan bir istek değildir" dedi.

Karamanlıların gösterdiği dayanışma ve yardımlaşma örneği bu isteğin en samimi ifadesidir diyen Kahraman, "Hz. Yunus'un ifadesiyle bizim milletimiz 'yaradılanı yaradandan ötürü' sever. Ve ben inanıyorum ki milletimizin bu sevgisi, milletimizin kalbinde taşıdığı o engin merhamet duygusu, bir gün dünyanın tüm yaralarının sarılmasına, tüm dertlerin şifa bulmasına vesile olacaktır. Böyle güzel ve hayırlı bir kampanyanın fikir sahibi Sn. Muhsine KAHRAMAN’a teşekkür ediyorum” dedi.

Gerçekleştirilen törenin en duygusal anı ise kendi oyuncaklarını satıp Somali’de yardım için gönderen Fatmanur SARI, İlyas KÜÇÜKER ve Eylül TEKDEMİR’in yardım dekontlarının Vali KAHRAMAN tarafından törende bulunanlara gösterilmesinde yaşandı.

İl Müftüsü Nuri DEĞİRMENCİ’nin yaptığı duadan sonra Somali’ye yardım götürecek olan TIR şoförleriyle tek tek görüşen Vali KAHRAMAN ve beraberindekiler araç şoförlerine hayırlı yolculuklar dilerken Karaman’dan Somali’ye halkımızın sevgilerini ve dualarını gönderdi. Yardım için Somali’ye gönderilmek üzere toplanan 180 ton ayni yardımı taşıyan TIR’lar Vali KAHRAMAN ve protokol üyelerinin uğurlamasıyla yola çıktılar.

Kampanyada toplanan 428.000 TL maddi yardım ise Başbakanlığın Somali’ye yardım için başlatılan kampanya hesabına aktarıldı.somali-yardim-1.jpg

somali-yardim-2.20110820181916.jpg

somali-yardim-3.jpg

somali-yardim-4.jpg

somali-yardim-5.jpg

somali-yardim-6.jpg

somali-yardim-7.jpg

somali-yardim-8.jpg

somali-yardim-9.jpg

Karamaninternet.com

 

Bu haber toplam 1359 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ