23 Mart 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanın Ermenek Barajı Göz Kamaştırıyor
06 Ağustos 2011 Cumartesi 14:34

Karaman'ın Ermenek Barajı Göz Kamaştırıyor

Karaman'ın Ermeke ilçesi arasında Göksu çayı üzerinde enerji üretmek için inşaatı tamamlanan barajın su toplamasının ardından göl oluştu.

Karaman'ın Erenek ilçesin kurulan baraj gölünün tamamen çevreleyen bölünmüş yol çalışmları ise tüm hızı ile sürüyor.Ermenek Barajı, Türkiye'nin 2'nci dünyanın 6'ncı yüksek barajı ve 4'üncü büyük baraj gölü olma özeliği taşıyor.

MASRAFINI ÇIKARACAK

Beton kemer ve dolgu gövdesi ve 272 bin metre küp gövde gacmi ile devasa büyüklükteki Ermenek barajı akarsu yatağından 210 mnetre, ükseklikte ce normal su kotundan 4 bin 582 km küp ve 58.74 kilometrekare göl alanına sahip bulunuyor.

Barajın yıllık 100 milyon avro gelir getirmesi bekleniyor. Yedi yılda yapılan masraflar elde edilecek gelirle karşılanmış olacak.

PİKNİKÇİLER GELİYOR

Yıllık 306 mw güç ile 1.048 gwh'lik enerji üretecek olan Ermenek barajı çevre ve doğa güzelliği ile etrafından geçenlere cazibesini sunuyor. Karaman, Ermenek, Anamur, Silifke, Mut ilçe ve çevre beldelerden baraj kıyılarına gelen vatandaşlar görsel güzellikler içinde pikniklerini yaparlarken, balık tutuma keyfini almaya başladı.ermenek-baraji-m.jpg

ermenek-baraji-1.jpg

ermenek-baraji-2.jpg

ermenek-baraji-3.jpg

ermenek-baraji-4.jpg

ermenek-baraji-5.jpg

ermenek-baraji-6.jpg

ermenek-baraji-7.jpg

ermenek-baraji-8.jpg

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 8648 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ