16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanın Eski ve Yeni M.E.Mlerinden Elvana Ziyaret
06 Eylül 2011 Salı 18:49

Karaman'ın Eski ve Yeni M.E.M'lerinden Elvan'a Ziyaret

Karaman’ın eski ve yeni milli Eğitim Müdürlerinden AK Parti Karaman Milletvekili Lütfi Elvan’a TBMM’ndeki makamında hayırlı olsun ziyareti.

Her iki müdürün halef ve selef olarak yaptığı ziyaret sırasında TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanlığına seçilen Elvan’a bu zor görevinde başarılar temenni edildi.

Karaman'da uzun yıllar görev yapan Sebahaddin Altun, Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık Eğitim Daire Başkanlığına getirilirken, Altun'dan boşalan Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğüne ise Iğdır İl Milli Eğitim Müdürü Bekir Aksoy tayin edilmişti.

Ziyaret sırasında Türk kültürünün ve dilinin değişmez başkenti olan Karaman’a son yıllarda önemli eğitim yatırımlarının yapıldığı, hızlı gelişen ve değişen dünya gündeminin değişmez konusu olan eğitim ve bilim konusunda Karaman’ın, bölgesinde merkezi bir konuma oturmasının çok da uzak olmadığı dile getirildi.

Elvan, her geçen gün ciddi ilerlemeler kaydeden ülkemizin yakaladığı ivmeden Karaman’ın da istifade etmesinin kaçınılmaz olduğunu, genç bir il olmamıza rağmen ilk ve orta öğretim kurumlarımızın yanı sıra yeni kurulan üniversitemizin şehrimize kazandırdığı müstesna havayı da arkamıza alarak, Karaman’ı Türkiye’nin bir eğitim üssü haline getirmeyi amaç edinmemiz gerektiğine vurgu yaptı.

Bu konuda eğitim camiamızın başında bulunan yöneticilere büyük sorumluluklar düştüğünü belirten Elvan, idarecilerimizin sorun üretmekten ziyade sorun çözme konusunda gayret sarf etmeleri gerektiğini dile getirdi.

Karaman Milli Eğitim Müdürlüğüne yeni atanan Bekir Aksoy ve Çıraklık Eğitim Daire Başkanlığına getirilen eski il müdürü Sebahaddin Altun’a yeni görevlerinde başarılar dileyen Elvan, eğitim konusunda yapılacak her çalışmanın ve atılacak her adımın arkasında olacağını sözlerine ekledi.
 

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 775 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ