16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanlı Hayırsever İşadamından Örnek Davranış
19 Ağustos 2011 Cuma 18:31

Karaman'lı Hayırsever İşadamından Örnek Davranış

Karaman'lı İşadamı Mehmet ÇAVAŞ’tan Osmangazi Mahallesine 21 Derslikli Okul Yaptırma Sözü.

19 Ağustos 2011 günü saat:10.30 da gerçekleştirilen protokol imza törenine Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN, Vali Yardımcısı Yılmaz ŞİMŞEK, İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin ALTUN, İş Adamı Mehmet ÇAVAŞ, oğlu Abdullah ÇAVAŞ, İl Basın Hakla İlişkiler Müdür V. Mustafa ÖZDOĞRU Osmangazi Mahallesi Muhtarı Ramazan KEPİR katıldı.

İl Milli Eğitim Müdürü Sabahattin ALTUN’un açılış konuşmasıyla başlayan törende ALTUN;” İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Osmangazi mahallesinde tahsis edilen 4109 m2 arsamıza değerli işadamımız Sayın Mehmet ÇAVAŞ Bey tarafından 21 derslikli bir okul yaptıracaklardır. Değerli işadamımıza ve oğlu Abdullah ÇAVAŞ Bey’e Milli Eğitim camiası olarak teşekkür ediyorum. Umarım bu davranış diğer varlıklı işadamlarımıza da örnek teşkil eder”dedi.

Törende konuşan Valimiz Sn. Süleyman KAHRAMAN ise içinde bulunduğumuz Ramazan ayının bereketi , eğitimin ve okulun önemine vurgu yaparak; “içinde bulunduğumuz Ramazan ayı bolluk bereket ayıdır. Mübarek ayda böyle bir güzellik yaşamamız bizleri fazlasıyla memnun etmektedir. Değerli işadamımızın yaptığı davranış devlet millet işbirliğinin önemli bir göstergesidir. Bizlere düşen devletle milleti bir araya getirmektir.

Nitekim bugün burada yaptığımız bu tören bunun en güzel göstergesidir. Eğitim bir milletin temel taşlarından biridir. Eğitime yapılan hiçbir yatırım boşa gitmez.Ben ilimizin varlıklı insanlarını eğitime yatırım konusunda hayır yarışına davet ediyorum . Mevlana şöyle diyor “Bir Mum Diğerini Tutuşturmakla Kendi Işığından Bir şey Kaybetmez”.

Daha önceden de Osmangazi Mahallesine bir camii yaptırdığınızı biliyorum. Bu defada eğitime gösterdiğiniz ilgi,alakadan ve İlimizin geleceğine yaptığınız yatırımdan dolayı kutluyorum”dedi.

Abdullah ÇAVAŞ ise yapılacak olan okul hakkında verdiği bilgide” İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından Osmangazi Mahallesinde tahsis edilen 4109 m2 arsa üzerine 21 derslikli okul yaklaşık 630 öğrenciye eğitim verecek olup 12 ay gibi kısa bir sürede bitirme taahhüdünde bulunduk.

Temel kazılarına bu günlerde başlıyoruz. Eğitime yaptığımız yardımın Karaman’ın geleceğine olumlu katkılar sağlayacağından dolayı mutluluk duyuyoruz. Umarım Karaman’lı işadamlarımızda ilimizin geleceğine, eğitimine yardımda bizleri yalnız bırakmayacaklarını umuyorum”dedi.

Karaman Valiliği, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Mehmet ÇAVAŞ arasında protokol imzalarının atılmasının ardından, hatıra fotoğrafının çekilmesiyle tören sona erdi.

ornek-davranis-1.jpg

ornek-davranis-2.jpg

ornek-davranis-3.20110819183458.jpg

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 824 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ