25 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanlı Hehşehrimiz Hilmi Bengi Emekli Oldu
03 Ağustos 2011 Çarşamba 18:15

Karaman'lı Hehşehrimiz Hilmi Bengi Emekli Oldu

Karamanlı hemşehrimiz olan Hilmi Bengi Anadolu Ajansı Genel Müdürlüğünde emekliliğini isteyerek, Başbakan Yard.Bülent Arınç'ın da katıldığı törenle görevini yeni Genel Müdür Kemal Öztürk'e devretti.

Görev değişimi dolayısıyla AA Genel Müdürlük makamında devir teslim töreni yapıldı. Genel Müdürlüğe atanan Kemal Öztürk'ü binaya gelişinde karşılayan Hilmi Bengi makam odasında bir süre görüşerek, kurum ile ilgili bilgi verdi. Daha sonra Bengi ve Öztürk birlikte Başbakan Yardımcısı Arınç'ı karşıladı ve makam odasına geçildi.

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç da Anadolu Ajansında bir devir teslim töreninde bulunmaktan memnuniyet duyduğunu dile getirdi.

Arınç, şöyle konuştu:

''Birkaç açıdan memnuniyetim var. Başbakan Yardımcısı sıfatıyla 1 Mayıs 2009'da hükümete dahil olmuştum. Bana bağlı kurumlar içerisinde Anadolu Ajansı ve Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü de vardı. Doğrusu heyecanlandım. Çünkü her iki kurum da büyük Atatürk'ün direktifleriyle bundan 91 yıl önce 1920'de kurulmuştu. Hepinizin bildiği gibi İstiklal Mücadelesi'nin dünyaya tanıtılması, doğru haber geçilmesi ve bağımsızlık mücadelemizin en önemli konusu olan enformasyona destek amacıyla kurulmuştu. Böyle bir kurumun benim uhdemde olması bana heyecan verdi.

Ben Anadolu Ajansının bugüne kadarki tüm faaliyetlerine yurt içinde yurt dışında katıldım. Sayın Genel Müdürümüze, yönetim Kurulu üyelerimize hep destek verdim çünkü amacımız büyük Atatürk'ten devraldığımız bu kurumu, çok daha çağdaş, çok daha güçlü ve haberine güvenilir, her haberi kovalayan, her yere çok daha önce ulaşan ve itibar noktasında çok itibarı güçlü bir kurum haline getirmekti.

Bu yıl 91. yılımızı kutluyoruz. Tabii seçim yasakları içerisinde belki resmi kutlamalar yapılmadı ama geçtiğimiz yılda da daha önceki yıllarda da hepimiz biliyoruz, amacımız Anadolu Ajansını belki bir şirket statüsünde, Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü ile ilişkili bir kurum olarak güçlü kılmaktı. Bugün bine yaklaşan personeli var. Rakamlar 700-800 civarındadır.

Bu personelimizin tüm dünyadaki temsilcilikleriyle yurt içindeki müdürlük ve muhabirlik kadrolarımızla güçlü bir şekle dönüştürmek istiyoruz.'' İletişim konusunun son yıllarda çok önem kazandığını vurgulayan Arınç, dünyada Associated Press, Reuters, Anadolu Ajansı gibi itibarlı ajanslar bulunduğunu, bunların birbirleriyle yarıştığını anlattı.

Hilmi Bengi'nin görevini 2003'ten bu yana sürdürdüğüne işaret eden Arınç, şöyle devam etti:
''Ben de 3 yıllık dönemim içerisinde kendisiyle fevkalade uyum içerisinde çalıştım. Bir kere insan olarak değerli bir kişi. Edepli, terbiyeli, çalışkan, kurumun içerisinden gelmiş, üst düzey ilişkilerini her zaman güçlü tutan bir arkadaşımız. Vefa duygularına sahip, mesai, çalışma arkadaşlarıyla iyi ilişki kuran bir arkadaşımız. 8 yıl; bir genel müdürlük için, tek parti dönemlerini bir kenara koyarsanız önemli bir süreç. O 8 yılı başarılarla geçirdi, bugün emekliliğini talep etti. Bu bir bayrak yarışıydı.

Bu görevi Yönetim Kurulumuzun kararıyla Sayın Kemal Öztürk'e devrediyor. Ben Hilmi Bey açısından başarılı bir dönem olarak görüyorum. İnsani ilişkiler bakımından değerli bir dönem olarak görüyorum. Ajansa katkı sağlayan bir dönem olarak görüyorum ve kendilerine bu güne kadarki hizmetleri sebebiyle huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bundan sonra, ailesiyle, çocuklarıyla huzurlu bir ömür diliyorum.

Emeklilik suretiyle görevinden ayrılıyor, ancak bugüne kadarki bilgi ve birikimleri yine Ajansın menfaatine, geleceğine yönelik olarak arkadaşlarımızla görev verildiği takdirde her zaman paylaşabileceğini düşünüyorum.'' dedi.

hilmi-bengi-1.jpg

hilmi-bengi-2.20110803182247.jpg

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 2894 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ