26 Mart 2019 Salı
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanlı Polisi Şehit Eden sanığa indirim yok
13 Eylül 2011 Salı 15:59

Karaman'lı Polisi Şehit Eden sanığa ''indirim'' yok

Konya'da bir polisi şehit ettiği, bir astsubayı da silahla yaraladığı öne sürülen sanık, ''canavarca hisle adam öldürme'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezasına çarptırıldı.

Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, ''kasten adam öldürme'' ve ''adam öldürmeye teşebbüs'' suçlamalarıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis istemiyle yargılanan tutuklu sanık Hakan D. (21) katıldı. Duruşmada, taraf avukatları ile şehit polis memuru Ömer Durmaz'ın eşi Seda Durmaz da yer aldı.

Duruşmada söz alan Şehit Polis Memuru Ömer Durmaz'ın avukatı, sanığın en ağır şekilde cezalandırılmasını talep etti.

Sanık avukatı ise sanıkla ilgili Adli Tıp Kurumundan çıkan rapora itiraz etti. Kurumun hazırladığı raporda çelişkiler bulunduğunu ileri süren sanık avukatı, müvekkilinin ruhsal sorunlarının olduğunu iddia ederek cezalarda indirime gidilmesini talep etti.

Müvekkilinin akıl sağlığının yerinde olmadığına inandığını, sanığın tedavi edilmesinin gerektiğini ifade eden sanık avukatı, ''Müvekkilime her ne ceza verilirse verilsin tedaviye gönderilmesini istiyoruz. Çünkü ciddi ruhsal bozuklukları bulunuyor. Dileğimiz bu olaylar tekrar yaşanmasın. Sanık tedavi edilsin'' diye konuştu.

Son sözü sorulan sanık Hakan D. ise kendi ruhsal sorunlarının olduğuna dair tanıkların dinlenmesini isteyerek, ''Bir diyeceğim yoktur. Adli Tıp Kurumu bence gerekeni yapmamıştır'' diye konuştu.

Kararını açıklayan mahkeme heyeti, sanık Hakan D.'nin ''Canavarca hisle adam öldürme'' suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası ile cezalandırılmasına, ruhsatsız silah bulundurma suçundan 1 yıl hapis cezasına ve 600 lira adli para cezası ile cezalandırılmasına, kamu görevlisine karşı görevini yapmasını engelleyerek silahla direnme suçundan 9 ay, öldürdüğü polisin silahını çalma suçundan 3 yıl hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Duruşma sonunda, şehit polis memuru Ömer Durmaz'ın eşi Seda Durmaz gözyaşlarına hakim olamadı.

Hakan D., Konya-Karaman karayolu Avdul köyü yakınlarında radar uygulaması yapan Çumra Trafik Bölge Müdürlüğünde görevli polis Ömer Durmaz'ı (36) 10 Ağustos 2010'da silahla öldürmüştü. Olaydan bir gün sonra Konya'nın Çumra ilçesine bağlı Kuzucu köyü yakınlarında kıstırılan Hakan D., güvenlik güçleriyle girdiği çatışma sonucu yaralı olarak yakalanmıştı. Çatışmada, Dinek Jandarma Karakol Komutanı Kıdemli Başçavuş Yüksel Durmuşcan da sırtından yaralanmıştı.

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 678 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ