24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Karamanlı Vatandaş Seçim Değil Geçim Derdinde
01 Mayıs 2011 Pazar 14:50

Karamanlı Vatandaş Seçim Değil Geçim Derdinde

Karaman’da İş Kur İl Müdürlüğü, Toplum Yararına Çalışma Programı duyurusunda 30 kişilik iş çağrısı yaptı. 185 Kişi başvurunca kura çekimi yapıldı

 

30 Kişilik iş Çağrısına 185 kişi başvurunca İş Kur İl Müdürlüğü, kura çekimine gitti.

Karaman’da İş Kur İl Müdürlüğü, Karaman Özel İdaresi işbirliği çerçevesinde daha önce köy yollarında dikimi yapılan ağaç çalışmaları kapsamında 5 ay süreyle fidan dikim çalışması için duyuruda bulundu. İl genelinde mevcut hatıra ormanlarında bakım ve ağaçlandırma projesi çerçevesinde 30 kişi 5 ay süreyle istihdam edileceğini belirten İş Kur’un bu çağrısı önceki gün mesai bitimine kadar tamamlandı. Başvurular İş Kur İl Müdürlüğüne yapıldı. 30 kişilik iş için 185 kişi müracaat etti.

İş Kur İl Müdürlüğü de, İl Özel İdare Toplantı Salonunda noter huzurunda kura çekimi düzenledi. 30 kişi kura çekimi ile belirlenirken, 5 ay çalışacak olmanın heyecanını yaşadı.

2 Mayıs’ta başlayacak olan ağaçlandırma çalışmaları, 30 Eylül’de sona erecek.

Karaman İş Kur İl Müdürü Kenan Ateş, alınan müracaatlarda toplum yararına çalışma programlarına katılabilmek için, kuruma kayıtlı işsiz olmak, 18 yaşını tamamlamış olmak, emekli, malul, dul ve yetim aylığı almamak, sigortalı ya da bağ-kur’a kayıtlı olmamak gibi şartlar arandığını belirtti. 

Bu haber toplam 1092 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ