22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kemal Kılıçdaroğlunu Cuma Kesmedi !
25 Nisan 2011 Pazartesi 02:52

Kemal Kılıçdaroğlu'nu Cuma Kesmedi !

Seçim Beyannamesi’ni açıklayan Kemal Kılıçdaroğlu, Cuma vakti girmiş olmasına rağmen konuşmasını sürdürdü.

CHP Genel Merkezi'nde, 12 Haziran'da yapılacak genel seçimlerde aday gösterilen milletvekili adayları için tanıtım toplantısı yapıldı. İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan toplantıda, CHP'nin seçim vaatlerinin anlatıldığı 12 dakikalık sinevizyon izlettirildi. Daha sonra, milletvekili adaylarının fotoğrafları sinevizyon ile sahneye yansıtılarak tek tek isimleri okundu. İllere göre tanıtılan vekil adaylarından sadece Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile Ergenekon davasının tutuklu sanıklarından Mustafa Balbay'ın adları okunduğunda alkışlandı.

CHP'nin yeni reklam filminin gösterilmesinin ardından konuşan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu, "Umuyorum önümüzdeki seçimlerde adaylar, ön seçimle gelecekler. Bunun çalışmasını yapacağız. Türkiye'nin ciddi sorunları var, bunları ancak elbirliği yaparak çözebiliriz. Siyaset insan için vardır. Demokrasi ve özgürlüğü getireceğiz." dedi.

CUMA NAMAZINA GİTMEDİLER

Sabah beşte kimsenin kapısının çalınmadığı bir özgürlük getireceklerini anlatan Kılıçdaroğlu, günlerden Cuma olduğunu da unuttu, Cuma namazı vaktinin girdiğini de. Milletvekili adaylarına ve partililere bazı televizyon kanallarının da canlı olarak yayınladığı programda hitap eden Kılıçdaroğlu’nun konuşmasını sürdürmesi üzerine, salonda bekleyen CHP’liler de Cuma namazına gitmediler. Kılıçdaroğlu’nun seçim beyannamesini Cuma namazının hemen öncesinde açıklamaya başlaması, Cuma vaktinde de konuşmasını sürdürmesi yeni bir gaf olarak değerlendirildi.

YENİ BİR ANAYASA SÖZÜ

Konuşmasında yeni bir anayasa hazırlayacaklarını, bunun da tüm katılımlarla yapılacağını anlatan Kılıçdaroğlu, baskılarla mücadele edeceklerini, aynı dünya görüşünü paylaşmayanlara yönelik baskılarla da mücadele edeceklerinin altını çizdi.

CUMAYA GİTSİN OY VEREYİM

Kanal A İstanbul Temsilcisi Bedrettin Uğur'un hazırlayıp sunduğu 'Siyaset Masası'na geçtiğimiz günlerde CHP İstanbul milletvekili adayı sosyolog ve siyasetçi Prof. Dr. Binnaz Toprak, GENAR Genel Müdürü İhsan Aktaş ve gazeteci Adnan Öksüz konuk olmuştu.

Program sırasında 'modern endişeli' olarak bilinen Prof. Binnaz Toprak, Milli Gazete yazarı, www.haberdemeti.com Genel Yayın Yönetmeni Adnan Öksüz'den de oy istemişti

Adnan Öksüz de canlı yayındaki bu talep üzerine şu öneride bulunmuştu: "Hocam, ben şu ana kadar CHP'ye hiç oy vermedim ama CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu Cuma namazına gitsin bu defa söz CHP'ye oy vereceğim."

Binnaz Toprak bunun üzerine, "Kemal beyin Cuma namazına gidip gitmeyeceğini bilemem ama sen yine de oyunu CHP'ye ver. "Programda CHP'nin dine ve dindarlara yaklaşımını eleştiren Adnan Öksüz, "CHP bugüne kadar statükoyu koruyan, değişimlere direnen bir bariyer oldu" dedi. Öksüz, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay'ın CHP Genel Sekreter Yardımcısı iken kendisine verdiği bir demeci daha sonra CHP örgütlerinden gelen baskılar üzerine inkâr ettiğini anlattı.

Kılıçdaroğlu’nun seçim beyannamesini Türkiye’nin önünde açıklarken Cuma vaktine kayıtsız kalması Milli Gazete yazarının ne kadar haklı olduğunu ortaya koydu.

Haber: Konya Memleket Gazetesi

Bu haber toplam 1277 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ