23 Mart 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kırsal Kalkınma Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.
18 Ocak 2013 Cuma 16:33

Kırsal Kalkınma Programı Bilgilendirme Toplantısı Yapıldı.

Karaman'da Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Karaman İl Koordinatörlüğü İPARD Hibe Desteklemeleri programı hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Karaman İl Koordinatörlüğü İPARD Hibe Desteklemeleri programı hakkında bilgilendirme toplantısı yaptı. 17 Ocak 2013 Perşembe günü saat 14:00’de Valilik Toplantı Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Valimiz Sayın Murat Koca, KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen, Vali Yardımcısı V. Erkan İsa Erat, İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Bayır, İl Emniyet Müdürü Lütfü Sönmez, Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Bahtiyar Çetin, daire müdürleri, TKDK Uzmanları, yatırımcı firmalar ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda ilk olarak Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu İl Koordinatörü Bahtiyar Çetin Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu hakkında bilgi verdi. Bahtiyar Çetin akreditasyon sürecinde son aşamaya gelen Tarımsal ve Kırsal Kalkınma Destekleme Kurumu Karaman İl Koordinatörlüğün de yakın bir zamanda Kurum tarafından çıkılacak olan 9. Başvuru Çağrı İlanına çıkacağını belirtti. Amaçlarının İlimizde yeni kurulan koordinatörlüğün kamu kurumları ve vatandaşlarımıza tanıtılarak, Karaman’da Kırsal Kalkınma Programından ( IPARD) üst seviyede yararlanılmasını sağlamak olduğunu ifade etti.

Valimiz Sayın Murat Koca ise, yaptığı konuşmasında: “Ülkemizde nüfusun önemli bir bölümü geçimini tarımdan sağlamakta, aynı zamanda doğal kaynaklar çok yoğun olarak kullanılmaktadır. İlimizde bu oran % 70 ve %30 dur. Nüfusumuzun %70’i şehirlerde %30 da kırsal kesimde yaşamaktadır. Kırsal alanlara yönelik kalkınma çabalarında, doğal kaynakların korunmasını esas alan, dengeli ve çevreye uyumlu tarımsal alt yapının oluşturularak, insanlara doğdukları yerlerde doyma imkânı sunan, sürdürülebilir tarımsal ve kırsal kalkınmanın sağlanması hedeflenmektedir.

Toplumumuzu hak ettiği yüksek refah seviyesine ulaştırma yolunda, kalkınmanın yukarıda tarif edildiği şekliyle gerçekleştirilmesi için var gücüyle çalışan Kurumlardan birisi de Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu’dur. Kurum, Avrupa Birliği’nin aday ülkelerde uyguladığı “Katılım Öncesi Yardım Aracı” (IPA)’nın “Kırsal Kalkınma Bileşeni” kapsamındaki hibeleri kullandırmak üzere 2008 Yılında kurulmuştur. Karaman İl Koordinatörlüğü ise 2012 Yılı Ocak Ayında çalışmalarına başlamış olup, yapılanma sürecini geride bıraktıktan sonra, akreditasyon sürecinde de son aşamaya gelmiş bulunmaktadır.

Çok yakın bir gelecekte TKDK Karaman İl Koordinatörlüğü de teklif çağrısına çıkabilecek ve yatırımcılardan proje kabul edebilecektir. Bu noktada hem Karaman İl Koordinatörlüğü çalışanlarına, hem de Karaman çiftçisine, yatırımcısına önemli görevler düşmektedir. IPARD Fonlarından Karaman İli’nin azami derecede faydalanabilmesi adına, her iki tarafın da üzerlerine düşen görevi fazlasıyla yerine getireceklerine inancım tamdır. Altını çizerek ifade ediyorum, dağıtılacak kaynak kredi değil, hibedir.

İstikrar içinde büyüyen, gelirini daha adil paylaşan, küresel ölçekte rekabet gücüne sahip, bilgi toplumuna dönüşen, AB’ne üyelik için uyum sürecini tamamlamış bir Türkiye hedefine ulaşmak için, Karaman İl Koordinatörlüğü çalışanlarından üstün bir performans bekliyor, kendilerine başarılar diliyorum.”dedi.

Vali Koca’nın konuşmasının ardından TKDK Karaman İl Koordinatörlüğü Yerinde Kontrol Birim Amiri Ömer Varlı IPARD programı hakkında katılımcılara bilgilendirdi. Program katılımcıların sorularının cevaplandırılmasıyla sona erdi.

toplanti-1.20130118163550.jpg

toplanti-2.20130118163605.jpg

Bu haber toplam 2375 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ