22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KMÜ AB Gençlik  Projesi Hazırlıyor
09 Mayıs 2011 Pazartesi 19:40

KMÜ AB Gençlik Projesi Hazırlıyor

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kariyer Topluluğu öğrencileri, Avrupa Birliği Gençlik Projeleri hazırlanması ve uygulanmasına ilişkin eğitime katıldılar.

Aksaray Üniversitesi’nde Dış İlişkiler Ofisi Uzmanı olarak çalışan, aynı zamanda da Avrupa Birliği Gençlik Projeleri denetmeni ve eğitmeni olarak farklı üniversitelerde eğitimler veren Okutman Murat Demirekin tarafından verilen eğitim, KMÜ Kariyer Topluluğu üyelerinin yoğun ilgisi ile takip edildi.
5 saat süren eğitimde, üniversiteli öğrencilerin Avrupa Birliği Gençlik Projelerindeki kazanımları, Gençlik Projelerinin çeşitleri, projelerin hazırlanması sırasında dikkat edilmesi gereken konular, başvuru formlarının doldurulması, Avrupa ülkelerinden ortak kabul etme önerileri, bütçenin en doğru ve etkili yönetimi, projenin görünürlüğü konusunda yapılması gereken tüm uygulamalar, ayrıntıları ile aktarıldı.
Eğitimde, 15-25 yaşlarındaki gençlerin yanısıra, gençlik organizasyonlarının, gençlik liderlerinin, yerel otoritelerin, sivil toplum kuruluşlarının, gençlik ile ilgili konularda ve yaygın eğitim alanında çalışanların da katılabileceği vurgulandı. Herkesin Gençlik Programlarından yararlanabileceğini vurgulayan Okutman Murat Demirekin, “Avrupa Birliği Gençlik Programında üniversiteli gençler için çok çeşitli ve yararlı fırsatlar bulunuyor. Bu programlar ile yurtiçinde veya yurtdışında bireysel gelişiminize önemli katkı sağlayan etkinliklere dahil olabileceksiniz, uluslararası veya yerel projeler kapsamında kendinizi her yönden geliştirdiğiniz gibi, aynı zamanda Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin uluslararası etkinliklerine katkı sağlayabileceksiniz” diye konuştu.
Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Kariyer Topluluğu Başkanı Halil Çifter; bu eğitimin düzenlenmesine önemli katkı sağlayan Karaman TÜMSİAD yetkililerinin desteği için teşekkür etti ve “AB Gençlik Projeleri hazırlama konusunda yapılan bu eğitim sayesinde kendimizi tanımayı, kendimize yetmeyi ve girişimciliğin önemini de gündeme getirdik. Proje hazırlama ve uygulama konusundaki eksiklerimizi ve güçlü yanlarımızı gördük. KMÜ Kariyer Topluluğu olarak gelişiyoruz ve hem kendimiz, hem Karaman için, hem de üniversitemiz için anlamlı ve değerli çalışmalar yapmaya gayret ediyoruz” açıklamasını yaptı.
Çifter; “Eğitim sonunda sertifika alan KMÜ Kariyer Topluluğu üyesi arkadaşlarımız, her yıl yapılan 5 başvuru dönemini değerlendirip projelerini sunacaklar. AB Gençlik Projeleri kapsamında birkaç farklı konuda başvuru formlarını vermek için hazırlıklara başladık” diye konuştu.

AB Gençlik Projeleri Denetmen ve Eğitmeni Murat Demirekin kimdir?
1977 Karaman doğumlu olan Murat Demirekin, lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği Bölümünde tamamladıktan sonra, ABD NewYork şehrinde Camp Amerika etkinliklerinde eğitmen olarak yer aldı. Çeşitli illerde BLC İngilizce Kursları organizasyonuna katılan Demirekin, yeminli mütercim ve yurt dışı uyum özel grup dersleri verdi. CFCU (Merkezi Finans ve İhale Birimi) projelerinin değerlendirilmesinde “Bağımsız Proje Değerlendirici” olarak katıldı. Avrupa Dil Ödülü Tanıtım Seminerinin ve Yükseköğretimdeki İngilizce Programlarını Değerlendirme Sempozyumunun düzenlenmesinde aktif görev aldı. 2007 yılından buyana çeşitli üniversitelerde Avrupa Birliği Proje Döngüsü Eğitimi ve MFIB ve Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı Fonları Eğitimi programlarını aktif olarak yönetti. Bugüne kadar 18 ayrı Avrupa Birliği Gençlik Projesinde Proje Yasal Temsilcisi ve Proje Koordinatörü olarak çok sayıda Avrupa ülkesindeki gençlik projesini yürüten Murat Demirekin, evli ve 2 çocuk babası.
 

Bu haber toplam 2808 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ