21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
KMÜ Rektörü Gazeteciler ve Basın Bayramını Kutladı
22 Temmuz 2011 Cuma 18:54

KMÜ Rektörü Gazeteciler ve Basın Bayramını Kutladı

Basında sansürün kaldırılmasının 103.ncü yılı olan 24 Temmuz 2011 Gazeteciler ve Basın Bayramı dolayısıyla KMÜ Rektörü Prof. Dr. Sabri Gökmen bir kutlama mesajı yayınladı.

Karaman KMÜ Rektörü Gökmen, yayınladığı mesajında demokratik ve şeffaf bir toplum yaşamı için, bilinçli ve tarafsız basının olmasının önemini vurguladı.

Karaman basınının yerel ve bölgesel haberlerin aktarılmasında başarılı çalışmalar yaptıklarını belirten Rektör Prof. Dr. Sabri Gökmen, şu açıklamaları yaptı:

"Toplumumuzun sağlıklı haber alabilmesi ve olaylara farklı açılardan bakabilmesi için basın temsilcilerimizin tarafsız ifade hürriyetinin olması şarttır. Her türlü fikrin özgürce tartışılması ve basın temsilcilerimizin her durumu kamuoyuna tarafsız aktarması konusunda önemli ilerlemeler olmuştur.

Basın temsilcileri mesleklerinin gereğini yerine getirmek için fedakârca görev yapmaktadırlar. Doğru haber verme, tarafsızlık, özel hayata saygı gibi temel prensipler konusunda duyarlı çok sayıda basın temsilcimizin bulunması, bölgemiz ve ülkemiz adına sevindiricidir.

Basın temsilcilerimizin evrensel etik değerler kapsamında çalışmalarına devam edeceklerine inanıyor, değerli basın çalışanlarının Gazeteciler ve Basın Bayramını kutluyor, görevlerini yaparken hayatlarını kaybeden basın çalışanlarını rahmetle anıyor, tüm basın çalışanlarına sevgi ve selamlarımı iletiyorum."

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 562 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ