24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Kombassandan bir yatırımda kazımkarabekire
14 Temmuz 2011 Perşembe 10:34

Kombassan'dan bir yatırım'da kazımkarabekir'e

Kombassan Holding şirketlerinde KOMGIDA, hayvancılık sektörüne girerek damızlık süt sığırı yetiştiriciliği tesislerinin temelini attı.

Genel merkezi Konya’da bulunan Kombassan Holding’in, Karaman’ın Kazımkarabekir ilçesinde 76 bin metrekaresi kapalı, 1 milyon 100 bin metrekaresi açık alana sahip gıda şehrine KOMGIDA Hayvancılık Tesisleri’nin temeli atıldı.

Temel atma töreninde konuşan Kombassan Holding Yönetim Kurulu Üyesi Esat Şahin, yapılacak tesisle ilgili bilgi verdi. İlk etapta 480 baş damızlık süt sığırının yetiştirileceğini, daha sonra buraya ilaveten 1-2 yıl içerisinde süt fabrikası kurulacağını söyleyen Şahin, finansmanı faizsiz kredi ve devlet teşvikleri ile karşılayacaklarına değinerek, “Süt fabrikası için devletin verdiği teşvikten yararlanacağız.

KDV ve gümrük muafiyeti söz konusu. Hayvancılık içinde Ziraat Bankası’nın faizsiz 7.5 milyon liraya kadar herkese kullandırabileceği kredisi var. Bizde hayvancılık kredisi ve gümrük muafiyeti teşviğinden faydalandık. Kendi sermayemiz haricinde 5.4 trilyon faizsiz kredi kullandık” dedi.

20 bin metrekare ahır, 2 bin metrekare yem yeri, 2 bin metrekare doğumhane ve sağmanlık ile birlikte yapılacak tesisin Amerika’dan ithal edilecek Holştayn cinsi ineklerin gelmesiyle 25 Ekim’de resmi açılışını yapmayı düşündüklerini anlatan Şahin, “İlerleyen yıllarda hayvan sayısını 3-4 binlere çıkarmayı düşünüyoruz.

Başka yerlerde de hayvancılıkla ilgili yatırımlarımız olacak. KOMGIDA Hayvancılık Tesisleri toplam 7.5 milyon liralık bir yatırım olacak” diye konuştu.

Karamaninternet.com
 

Bu haber toplam 893 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ