22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya CHP Adayı Karttan Güle şok sözler!
19 Nisan 2011 Salı 00:50

Konya CHP Adayı Kart'tan Gül'e şok sözler!

CHP Konya Milletvekili Atilla Kart, “Ben bu ülkenin Cumhurbaşkanı'na saygı duymuyorum” dedi.

CHP Konya İl Örgütü seçim startını Ilgın’dan verdi. Esnafları ziyaret ederek destek arayan milletvekili adayları ve partililer bir vatandaşın tepkisiyle karşılaştı. “CHP ile İktidara” programında konuşan Milletvekili Atilla Kart ise Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’e yüklendi. Kart, “Ben bu ülkenin Cumhurbaşkanına saygı duymuyorum” dedi.
 
CHP Konya İl Örgütü seçim çalışmalarına Ilgın’dan başladı. Esnafları ziyaret eden milletvekili adayları ve partililer 12 Haziran için destek aradı. Ziyaret sırasında milletvekili adayları ve partililer bir vatandaşın tepkisiyle karşılaştı. “Bu dönem 41 sözümüz var” diyen CHP’lilere, vatandaşın cevabı ''biri olsa yine iyi ama güvencimiz yok" şeklinde oldu. Kapalı Pazardan Sanayiye geçen partililer Ilgın’ın AK Parti’li Belediye Başkanı Halil İbrahim Oral’dan da destek istedi.
 
Partililer daha sonra ilçede gerçekleştirilen “CHP ile İktidara” programına katıldı. Toplantıda konuşan Konya Milletvekili Atilla Kart, ilk olarak iktidara yüklendi. Ak Parti iktidarı döneminde yolsuzlukların ve hukuksuzlukların cüretkar bir hal aldığını ileri süren Kart, sözü YGS sınavındaki “şifre” iddialarına getirdi.  Atilla Kart, " Türkiye Cumhiyetinin cumhurbaşkanının cumhurun başkanı olmadığını, vatandaşlar arasında en üst düzeyde ayrımcılık yaptığını görüyoroz. Ülkemin cumhurbaşkanı hakkında bunları söylerken gerçekten üzülüyorum, derin bir acı ve ızdırap duyuyorum. Bir ülkenin cumhurbaşkanı çocuklarımızın istikballeri ellerinden alınırken, geleceklerine el uzatılırken 'ben tatmin oldum' diyorsa, bir ülkenin cumhurbaşkanı Kayseri Büyükşehir Belediyesinde organize bir çetenin yolsuzluk yapması üzerine 'ben sonuna kadar kefilim diyorsa', kusura bakmayın ben o cumhurbaşkanına saygı duymuyorum. Cumhurbaşkanlığı makamına saygı duyuyorum ama Cumhurbaşkanına saygı duymuyorum"

Bu haber toplam 926 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ