18 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Konya Türkçe Olimpiyatlarına Hazırlanıyor
25 Mayıs 2011 Çarşamba 14:50

Konya Türkçe Olimpiyatlarına Hazırlanıyor

Konya, Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na hazırlanıyor. Organizasyon en iyi Türkçe öğrenenleri ödüllendirmek amacıyla düzenlendi


Konya, Uluslararası Türkçe Olimpiyatları’na hazırlanıyor. AKTİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akın, organizasyonun en iyi Türkçe öğrenenleri ödüllendirmek amacıyla düzenlendiğini söyledi.

TÜRKÇEDER tarafından bu yıl "Gelin Tanış Olalım" sloganıyla dokuzuncusu yapılacak Uluslararası Türkçe Olimpiyatları Konya Şöleni'nin 22 Haziran'da Atatürk Stadyumu'nda başlayacağı bildirildi. Konya Olimpiyat Tertip Heyeti adına Memleket’e bilgi veren AKTİSAD Yönetim Kurulu Başkanı Ali Akın, en iyi Türkçe öğrenenleri ödüllendirmek amacıyla 2003 yılından itibaren düzenlenen olimpiyatların, Türkçeye karşı yurt dışından yoğun ilgi uyandırdığını söyledi.

ANA HEDEF TÜRKÇENİN GÜZEL KONUŞULMASI

Türkçe Olimpiyatları'nın ana hedefinin "Bir lisan 7 milyar insan" sloganındaki gibi Türkçenin dünyada en çok konuşulan dil olmasını sağlamak olduğunu ifade eden Akın, yarışmalara katılan öğrencilerin birçok aşamadan geçtiğini, öğrencilerin sınıf ve okul seçmelerinden sonra ülke seçmelerinden geçerek bu olimpiyatlara katılmaya hak kazandığını dile getirdi. Bir eğitim yılı boyunca olimpiyatlara yaklaşık 10 bin öğrencinin hazırlandığını açıklayan Akın, "TÜRKÇEDER'in yürüttüğü bu güzel organizasyon sayesinde Türkçeyi öğrenen çocukların kardeşlik duyguları ile beslendiklerini gördük" dedi.

130 ÜLKEDEN BİN ÖĞRENCİ KATILACAK

Bu yılki olimpiyatlara dünyanın 130 ülkesinden öğrencilerin katılacağı olimpiyatların Konya'daki organizasyonunun AKTİSAD ve TÜRKÇEDER tarafından ortaklaşa yürütüldüğünü belirten Akın, olimpiyatların Konya Şöleni'nin 22 Haziran 2011 tarihinde sevgi ve hoşgörü şehrine yakışır bir şekilde Atatürk Stadyumu'nda gerçekleştirileceğini bildirdi. Memleket

Bu haber toplam 2536 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ