25 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Köyümde Daha Mutluyum Ekibinden Altuna Ziyaret
18 Nisan 2011 Pazartesi 21:39

"Köyümde Daha Mutluyum" Ekibinden Altun'a Ziyaret

Karaman İl Milli Eğitim Müdürlüğünce hazırlanarak Mevlana Kalkınma Ajansı Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında kabul edilen “Köyümde Daha Mutluyum” projesinin 20 bayan kursiyeri Müdürlüğümüzü ziyaret etti.

mesudiye-karaman-1.jpgMesudiye köyünde yürütülmekte olan proje kapsamında 20 bayana Halı dokuma kursu, pazarlama ve girişimcilik, hijyen, anne-çocuk sağlığı, anayasal haklar, anne-çocuk eğitimi ve çocuk gelişimi konularında eğitimler verilmektedir. Bayan kursiyerler İl Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin Altun’a yardım ve desteklerinden dolayı adına dokudukları minyatürü hediye ettiler.

Şube Müdürü M.Akif Duman;” Müdürlüğümüz ile Halk Eğitim Merkezi, Rehberlik Araştırma Merkezi ve Mesudiye İlköğretim Okulu işbirliği ile hazırlanan “Köyümde Daha Mutluyum” projesini amacı Mesudiye köyünde yaşayan kadınlarımızın bilgi ve becerilerini artırarak girişimcilik seviyelerini yükseltmek, ekonomik bazda örgütlenmenin teşvik edilmesi ve pazarlama faaliyetlerinin üretimi desteklemesini sağlayarak yörede ekonomik gelirin arttırılmasına ve kırsal kalkınmaya katkıda bulunmaktır. Başarılı bir şekilde yürütülen projemiz kapsamında çeşitli eğitimler alan bayan kursiyerlerimiz daha aktif ve girişimci bireyler haline gelmiştir.” dedi.Bayan kursiyerlerin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren İl Milli Eğitim Müdürü Sebahaddin Altun: “Avrupa Birliği tarafından desteklenen projelerimizin yanında Mevlana Kalkınma Ajansı kapsamında da Müdürlüğümüz ve eğitim kurumlarımız başarılı çalışmalar yapmaktadır. Mevlana Kalkınma Ajansı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında üç eğitim kurumumuzun projesi kabul edilmişti. Yedek listede yer alan Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin projesi ise asil listede hibe almaya hak kazandı. Köyümde Daha Mutluyum projesinde bayanlarımızın daha bilinçli bireyler olarak evlerine ekonomik gelir getirebilecek duruma gelmeleri bizleri mutlu etmektedir. Bu tür kursların yaygınlaşarak devam etmesi için İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak elimizden geleni yapacağız.”dedi

Bu haber toplam 2759 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ