19 Nisan 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lütfi Elvan Bitliste AK Partinin 10. Kuruluş yıldönümün prog.Katıldı
16 Ağustos 2011 Salı 12:39

Lütfi Elvan Bitlis'te AK Partinin 10. Kuruluş yıldönümün prog.Katıldı

Karaman Ak Parti Millet Vekili Lütfi Elvan AK Partinin 10. Kuruluş yıldönümü vesilesiyle Bitlis İl Teşkilatının düzenlediği programa konuşmacı olarak katıldı.

AK Partinin 10. Kuruluş yıldönümü vesilesiyle Bitlis İl Teşkilatının düzenlediği programa konuşmacı olarak katılan AK Parti Karaman Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu Başkanı Lütfi Elvan, AK Partiyi diğerlerinden ayıran en büyük özelliğinin devlet ile milleti barıştıran bir siyaseti bu ülkenin her kurumuna hakim kılmış olması olduğunu söyledi.

AK Parti Bitlis Milletvekilleri Vahit Kiler ve Vedat Demiröz’ün de ev sahipliği yaptığı 10.kuruluş yıl dönümü programı, Bitlis Belediyesi'nin kurduğu iftar çadırında çok sayıda partili ve vatandaşın katılımı ile gerçekleşti.

Elvan yaptığı konuşmada AK Partinin son 10 yıllık süreçte geldiği nokta ve ülkemiz için yapılagelen reform niteliğindeki çalışmalar hakkında bilgiler verdi ve özellikle demokratikleşme ile insan hak ve özgürlükleri konusunda kaydedilen ciddi mesafelere vurgu yaptı.

Elvan, dünyadaki ekonomik ve toplumsal değişim sürecinin, ülkelerin politikalarında birçok değişiklik yapmasını da zorunlu hale getirdiğini, AK Parti hükümetlerinin bu değişimi çok iyi algıladığını, toplumun da bu değişime iyi ayak uydurması sayesinde büyük bir güç kazandığını söyledi. Son olarak yapılan genel seçimlerde her iki kişiden birinin oyunu alarak ve de oylarını artırarak üst üste üçüncü defa iktidara geldiklerini, bu gücü ise ülke toplumunun demokratik gelişmesi ve istikrara kavuşması için kullanmaya devam ettiklerini sözlerine ekledi.

Ülkemizin son 8-9 yılda yaşadığı değişim ve dönüşüm hareketinin Ortadoğu ve diğer coğrafyalardaki ülkelere birer model olduğunu söyleyen Elvan, Dünya bugün Türkiye’yi her zamankinden daha fazla dikkate almaktadır dedi. Elvan, 10 yıl önce kurulan AK Parti'nin Türkiye'nin ufkuna bir ışık gibi doğduğunu, bu ışığın ise millet ile devletin bütünleşmesini sağlayan bir dönüşüme yol açtığını söyledi.

10 yıl önce Türkiye’nin ufkunun karanlıklarla kaplı olduğunu, dünyanın hiçbir yerinde kriz mevcut değilken Türkiye’nin krizlerle boğuştuğunu ve sadece 2001 yılı krizinin Türkiye Cumhuriyetine maliyetinin 257 milyar Dolar olduğunu, yolsuzluk ve yoksulluğun had safhaya ulaştığını dile getirdi.

Elvan, ülkenin içinde bulunduğu bu karanlık dönemde, Genel Başkanları Recep Tayyip Erdoğan'ın öncülüğünde, 14 Ağustos 2001 tarihinde AK Parti'nin kuruluşunu gerçekleştirdiklerini, ancak o günden itibaren değişimden yana olmayan, statükodan yana olan kesimlerin kendilerine ve Türk halkına karşı mücadelelerinden hiçbir zaman vazgeçmediklerini belirtti.

2003 yılından itibaren AK Parti'yi devirmek ve ortadan kaldırmak için defalarca girişimlerin olduğunu, 2007 yılında bir e-muhtıra verildiğini, 2008'de ise AK Partinin kapatılmayla karşı karşıya kaldığını, ancak tüm bu engellemelere rağmen ülkemizin büyük ve güçlü bir şekilde yoluna devam ettiğini sözlerine ekledi.

Elvan, AK Parti Hükümetleri döneminde demokratikleşme, bireysel hak ve özgürlükler alanında çok büyük mesafelerin alındığını, maalesef bu alanda yapılan her türlü gelişim ve girişimin karşısında bazı kesimlerin rahatsız olduklarını kaydetti ve arkalarında halkın desteği olduğu sürece yılmadan usanmadan çalışmaya devam edeceklerine vurgu yaptı. Halkın bir kesiminin arzularını yerine getirip diğer tarafın düşüncelerini bir tarafa atmadıklarını, bir grup elit insanın düşünceleri yönünde hareket etmediklerine değindi.

Geçmiş hükümetlerden kendilerini ayıran en önemli farkın halkın sesi olmaları ile yolsuzluk ve yoksullukla mücadelede azimle mücadele etmek olduğunu belirtti.

Türkiye Cumhuriyetinin 100. Kuruluş yılında yani 2023 yılında Türkiye'nin, dünyanın önde gelen ülkelerinden biri olacağını, kişi başına milli gelirimizin 25 bin dolara ulaşacağı bir Türkiye’yi hedeflediklerini dile getiren Elvan, 2023 yılında Türkiye'nin ihracatının 500 bin dolara ulaşacağını planladıklarını sözlerine ekledi. Geçmiş hükümetler gibi, birtakım ülkeleri örnek alan bir hükümet olmadıklarını, aksine başkalarına örnek olan bir ülke olduklarını, başkalarından yardım alan değil ihtiyacı olanlara yardım eden bir konuma geldiklerine değinen Elvan, IMF kapılarında borç dilenmeye son verdiklerini, 1 milyar Dolar para alabilmek için aylarca, yıllarca yalvarmadıklarına vurgu yaptı.

Elvan, halkımızın güçlü ve vakurlu desteği sürdüğü müddetçe, geleceğimizin daha parlak olacağını, bugüne kadar olduğu gibi, bundan sonrada ak alınla, ak başla ve ak ellerle çalışmalarına durmak bilmeden devam edeceklerini sözlerine ekledi.
 

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 625 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ