18 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lütfi ELVAN : Karaman ın Farkı
04 Haziran 2011 Cumartesi 10:26

Lütfi ELVAN : Karaman' ın Farkı

Seçim çalışmalarına hız kesmeden devam eden Karaman Milletvekili Lütfi Elvan, önceki gün Habertürk televizyonunun seçim otobüsüne konuk oldu.

Canlı olarak yayınlanan ve Karaman’lıların yoğun ilgi gösterdiği programa, MHP milletvekili adayı Hasan Çalış ve CHP adayı Fikret Ünlü ile beraber katılan Lütfi Elvan, tavrı ve duruşu ile gerçekten farklı bir siyasetçi olduğunu bir kez daha gösterdi. Programın başında tüm siyasi partilere ve temsilcilerine başarılar dileyen Elvan, Karaman’ın her yönüyle olduğu gibi siyasi yarışta da çok farklı bir konumda olduğunu, bütün siyasi partilerin barış ve kardeşlik içinde faaliyetlerini yürüttüğünü, aralarında şimdiye kadar sevgi saygı ve anlayışın hiçbir zaman kaybolmadığını dile getirdi. Karaman’ın yararına olan her konuda parti ayrımı gözetmeksizin birlikte hareket edebildiklerine vurgu yapan Elvan, bu anlamda tüm siyasi parti temsilcilerine ve bu yarışta rakibi olan Milletvekili adaylarına teşekkürlerini sundu. Ülke genelinde olduğu gibi Karaman özelinde de bugüne kadar AK Parti iktidarı ile rekorlara imza atıldığı dile getiren Elvan, rakamlarla ve verilerle konuşma özelliğini burada da göstererek programa konuk olarak katılan MHP ve CHP milletvekili adaylarına bu manada fark attı. Sakin üslubu ve kendinden emin tavrı ile dile getirdiği hizmet ve yatırımlara diğer konukların tasdik eder nitelikte yaklaşımları da programa gerçekten renk katan bir başka yöndü.
 

Elvan, AK Parti iktidarı dönemimde Karaman’ı bir eğitim üssü haline getirdiklerini, 2007 yılında şehre bir üniversite kazandırdıklarını ve sadece 2010 yılında KMÜ’ne 36.5 milyon TL. yatırım ödeneği aktardıklarını söyledi. Son sekiz yılda Karaman’da eğitime 90.5 milyon TL. yatırım yaptıklarını dile getiren Elvan, 40 adet okulun yapımını tamamlayarak eğitime kazandırdıklarına vurgu yaptı. Devan eden eğitim yatırımlarının hepsine değinmenin vakit açısından mümkün olmadığını ancak Türkiye’de tek örneği olan Ortaöğretim Kampüsünü Karaman’a kazandırdıklarını, Anadolu Otelcilik ve Turizm Meslek Lisesi, Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi ile Sosyal Bilimler Lisesi gibi nitelikli eğitim kurumlarının kampus bünyesinde yurtları ile birlikte yapımının devam ettiğini sözlerine ekledi.
Karaman’a yapılan yatırım ve hizmetleri 5 -10 dakikalık bir canlı yayına sığdırmanın mümkün olmadığını, bu konuda hazırladıkları bir tanıtım kitapçığını tüm Karamanlı hemşerilerine dağıttıklarını söyleyen Elvan, dost düşman herkesin bu konuda AK Parti iktidarının hakkını teslim ettiğini dile getirdi.elvan-2.20110604103606.jpg
 

Gezip dolaştığı Karaman’ın her yerinde halkın büyük bir teveccühü ile karşılaştıklarını söyleyen Elvan, Milletin sağduyuna her zaman güvendiklerini ve bu konuda halkın tercihlerine saygı duyulması gerektiğini belirtti. AK Parti iktidarının devlet ve milleti barıştırdığına vurgu yapan Elvan, başarılarının ardındaki gerçeğin aslında burada saklı olduğunu söyledi. Dile getirilen bir soru üzerine ulaştırma konusunda yapılan yatırımlara da değinen Elvan, bu konuda da Karaman’ın bir şantiye alanına dönüştüğünü, Karaman’a ilk defa gelenlerin bu kanıya vardıklarını söylemesi üzerine programın sunucusu da aynı kanıya kendisinin de vardığını dile getirmesi muhalefet temsilcisi Milletvekili adaylarının yüzlerini ekşitmesine sebep oldu. Söz almak isteyen MHP Milletvekili Hasan Çalış’tan verilerle sözlerini desteklemesini isteyen sunucunun bu isteği makes bulmadı. Daha çok genel siyaset üzerine konuşma yapmak isteyen muhalefet adaylarının, Karaman’da işsizliğin yüksek boyutlara ulaştığını söylemeleri üzerine Elvan, yine rakam ve verilerle konuşmayı tercih etti ve Karaman’ın bu konuda ülke genelinde en az işsizlik oranına sahip birkaç ilden biri olduğunu söyledi. Karaman’ın tarım şehri olması yanında bir sanayi şehri olduğuna da vurgu yapan Elvan, burada faaliyet gösteren özellikle gıda fabrikalarının işe adam bulma konusunda sıkıntı çektiklerini, yakın illerden ve ilçelerden insanları istihdam ettiğini belirtti. Bu sözler üzerine program sunucusunun da elindeki bilgilerin bu konuda Elvan’ın sözlerini destekler nitelikte olduğunu söylemesi diğer konukların susmasına sebep oldu.
 

Karaman girişine yapılan köprülü kavşağın çok kısa bir süre içinde bitirildiğini¸ Konya-Karaman-Mut bölünmüş yolunun yapılması ile yoğun bir trafiğe sahip bu güzergahın halkımızın hizmetine sunulduğunu, şehrin içinde olan 100. Yıl caddesi ve çevre düzenlemesinin bitirildiğini, 1.486 km. stabilize ve 1.346 km. asfalt yolun kendi dönemlerinde yapıldığını belirten Elvan, devam eden Karaman-Bucakkışla- Ermenek yolunun da tamamlanması ile ulaşım konusunda zor bir coğrafyaya sahip ilimizde büyük bir rahatlamanın sözkonusu olacağına vurgu yaptı. Yılların hayali olan Sarıveliler- Alanya yolunun Kuşyuvası mevkisinin 4 büyük tünel ile geçilerek Karaman’ı Alanya’ya bağlayacaklarını da söyleyen Lütfi Elvan, 200 milyon TL. ye mal olacak bu proje ile Karaman-Alanya arasının 2.5 saatte katedileceğini dile getirdi. Sadece bu yatırımın bile Karaman ve ülkemiz için ne derece önemli olduğunu, hizmete girdikten sonra herkesin göreceğini söyleyen Elvan, Ereğli Yolu Köprülü Kavşağının da yatırım planında olduğunu ve en kısa sürede yapımına başlanacağını sözlerine ekledi.elvan-1.20110604103632.jpg
 

Tarım şehri Karaman’da 35 bin hektar alan arazide toplulaştırma yaptıklarını söyleyen Elvan, bu konuda ilimizde rekor kırdıklarını ve hedeflerinin çok ötesinde bir başarı sağladıklarını dile getirdi. Su kaynakları açısından kıt imkanlara sahip olan ve en az yağış alan birkaç ilden biri olma hasebiyle bu kaynaklarını en verimli şekilde kullanmak zorunda olan Karaman’da 2002 yılında kapalı sistem ile sulanan arazi miktarını yüzde 11 den yüzde 60 ların üzerine çıkardıklarını söyledi.
 

Program sırasında 8.5 yıllık iktidarları süresince Ülkemiz vatandaşlarını hiçbir zaman aldatmadıklarını ve de aldanmadıklarını dile getiren Elvan, yapamayacakları hiçbir şeyin sözünü vermediklerini, söz verdikleri her şeyi de yerine getirdiklerini dile getirerdi
Canlı yayın sırasında yapılan hizmetleri bir bir sıralarken herkesin pür dikkat dinlediği Elvan’a katılımcıların çok fazla itiraz edemediği görüldü. Aslında tüm Türkiye ve Karaman, lisan-ı hal ile zaten kendisini ifade eden hizmet ve yatırımları Karaman Milletvekili Lütfi Elvan’ın farklı üslubuyla canlı yayın programında bir kez daha dinleme ve hatırlama imkanı bulmuş oldu.

 karamaninternet.com

Bu haber toplam 1790 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ