23 Mart 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Lütfi Elvan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı:
27 Ağustos 2011 Cumartesi 10:56

Lütfi Elvan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı Mesajı:

Karaman Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’ın 30 Ağustos Zafer Bayramı ve Ramazan Bayramı Mesajı:

30 Ağustos 1922; Türk milletinin destansı mücadelelerinden birini daha tarih sahnesine yazdırdığı ve nihayetinde büyük bir zaferle uzun soluklu şanlı mücadelesini taçlandırdığı tarihtir. 30 Ağustos Zaferi, tarihi boyunca esaret altında yaşamamış Türk Milletinin tüm dünyaya vermiş olduğu bir mesajdır. Fedakârlığın, onur ve haysiyetin, vatan sevgisinin, bağımsızlık ve hürriyetin bir millet için ne ifade ettiğinin özetidir.

Tüm dünyanın tarihin derinliklerine gömüldüğünü düşündüğü bir sırada küllerinden yeniden doğan bir milletin tarihe düştüğü bir kayıttır. Bu zafer sadece askeri bir başarı olarak kalmamış tarih sahnesinde yeni bir Türk Devletinin kurulmasını da sağlamıştır. Verilen büyük mücadeleler ve göğüslenen çetin zorluklar neticesinde sağlamlaşan milli birlik ve kardeşliğimiz sahip olduğumuz en değerli kazanımlarımızdan biri olmuştur. Dün olduğu gibi bugünde sahip olduğumuz bu değerleri koruma ve geliştirme adına karşımıza çıkan her zorluğu ve engeli aşma azminde olduğumuz muhakkaktır.

Atalarımızın bizlere emanet ettiği bu vatan topraklarını dünyanın en ileri ve gelişmiş ülkelerinden birisi yapma konusunda vermiş olduğumuz mücadele her geçen gün artarak devam edecektir. İmkânsızlıklar içinde büyük fedakârlıklar ile kazanılan bu zafer bizlere gurur, cesaret ve kendine güven duygusu vermiş olup, şartlar ne kadar zor olursa olsun millet olarak neleri başarabileceğimizi göstermiştir.

Bu duygu ve düşüncelerle 30 Ağustos Zafer Bayramının yıldönümünde Türk Milletinin ve onun bağrından çıkmış Ordumuzun bayramını kutlar, bizlere bu vatan topraklarını emanet eden İstiklal Mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla yâd ederim.dedi.

Karaman Milletvekili ve TBMM Plan ve Bütçe komisyonu Başkanı Lütfi Elvan’ın Ramazan Bayramı Mesajı:

Her geçen gün sevgi, saygı ve hoşgörünün daha da anlamlı hale geldiği günümüzde yeni bir heyecan ve mutluluk içinde idrak ettiğimiz bayramların, milletimiz için karşılıklı sevgi ve hoşgörünün duruk yaptığı günler olduğu muhakkaktır.
Bayramların özellikle de dini bayramlarımızın, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günler olduğu bilinen bir gerçektir. Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği anlardır. Gelecek nesillere aktaracağımız değerler içinde en önemlilerinden olan bu güzellikler, millet olarak tarih içindeki yerimizi de özel bir konuma yerleştirecektir.
Geleneklerini, örf ve adetlerini tarihi süreçte korumasını bilmiş, inancı ile bunları birleştirmiş olan toplumlar, tarih sahnesinde yer almaya devam edecektir. Dini ve milli günler; dostluğumuzu, sevgimizi, kardeşliğimizi, ekmeğimizi, soframızı, hüznümüzü, acımızı ve yalnızlığımızı paylaştığımız zamanlar olup, birlik ve beraberliğimizi, kardeşlik ve dostluğumuzu en sıcak şekilde hissetmemize yardımcı olan zaman dilimleridir.
Bu duygu ve düşüncelerle Ramazan Bayramının ülkemiz ve milletimiz başta olmak üzere tüm müslüman alemine ve insanlığa huzur, barış ve mutluluk getirmesine vesile olmasını diler, tüm Karamanlı hemşerilerimin ve milletimizin bayramını tebrik ederim.

 

Bu haber toplam 782 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ