16 Ekim 2018 Salı
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Makine ve Ekipman Alımlarına Destek
15 Haziran 2011 Çarşamba 16:11

Makine ve Ekipman Alımlarına Destek

Makine ve Ekipman Alımlarında 2 Milyon 700 Bin TL Hibe Desteği

Tarımsal faaliyetler için geliştirilen yeni teknolojilerin üreticiler tarafından kullanımını yaygınlaştırarak, daha kaliteli ve pazar istekleme uygun üretim yapılmasını sağlamak, zor şartlarda ve bedenen çalışan üreticilerimizin işlerini kolaylaştırmak amacıyla Makine Ekipman Alımlarının desteklemesi hakkındaki tebliğ gereği hibe desteği almak için müracaat eden 429 projeye sahibine 2.700.000 TL hibe desteği verilecek.

Konu ile ilgili bir açıklama yapan Tarım İl Müdür Vekili İsmail ULUAD; Makine ve Ekipman Alımlarının Desteklenmesi Hakkında Tebliğ kapsamında hibe desteğinden yararlanmak üzere İl Tarım Müdürlüğümüze gerçek ve tüzel kişiler tarafından 1.459 adet proje başvurusu yapılmıştır. Bu projeler ilgili tebliğ ve uygulama rehberi çerçevesinde komisyonlarca değerlendirilmiştir. Puanlama esasına göre yapılan değerlendirmelerde 1.444 adet proje ilgili mevzuatta belirtilen uygunluk kriterlerini sağladığı için kabul edilmiş, 15 adet proje ise söz konusu uygunluk kriterlerini sağlamadığı için elenmiştir.
 

İlimize ayrılan bütçe miktarı ve ilimizin öncelikleri dikkate alınarak 1.444 adet geçerli projeden toplam proje bedeli 5.479.921,00 TL tutarlı 429 adet proje hibe desteği kapsamına alınarak 2.700.000 TL hibe desteği verilmesi uygun bulunmuştur. Hibe desteği verilmesi uygun görülen proje sahiplerine İl Tarım Müdürlüğünce kazandıklarını bildirir tebligatın yapıldığı tarihten itibaren 10 (On) gün içinde Hibe Sözleşmesi imzalamak zorundadırlar. Süresi içinde hibe sözleşmesini imzalamayan yatırımcıların hibe hakları kaybolacağını belirten İl Tarım Müdürü V. İsmail ULUAD yatırımcıların bu süreye dikkat etmeleri gerektiği ve uygun bulunan ancak bütçe kısıtı nedeniyle hibe kapsamına alınamayan 1,015 adet proje ise yedek listeye alınmıştır “ dedi.

Desteklemeye hak kazanan yatırımcıların bundan sonraki aşamada yapacakları tebligat, hibe sözleşmesi imzalama, satın alma esasları ile ilgili olarak yatırımcılar 17 Haziran ve 20 Haziran 2011 tarihlerinde saat 10:00’da Tarım İl Müdürlüğü Toplantı Salonunda toplantıya davet edilmişlerdir. Desteklemeye hak kazanan yatırımcıların bu toplantılara mutlaka katılmaları gerekmektedir. Bu toplantıya tarım alet ve makineleri temin edecek firma temsilcilerin de katılmalarında yarar görülmektedir.

 

Bu haber toplam 1225 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ