22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHP Adayı Hamza Koçakdan 19 Mayıs Bayram Mesajı
19 Mayıs 2011 Perşembe 02:40

MHP Adayı Hamza Koçak'dan 19 Mayıs Bayram Mesajı

MHP Karaman milletvekili adayı Hamza Koçak 19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramı için yazılı bir mesaj yayınladı

Koçak mesajında şöyle dedi: Yüce Türk Milletinin yok olmak üzereyken milli mücadele vererek inşa ettiği Türkiye Cumhuriyetinin tarihinde dönüm noktalarından birisi 19 Mayıs 1919’da cereyan etmiştir. Devletimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve silah arkadaşları, 92 yıl önce bu tarihte bu milletin düşman elinden kurtuluşunu ve bağımsız bir devletin kuruluşunu gerçekleştirmek için Anadolu’ya adım atmıştır. Yıllar süren bağımsızlık mücadelesinin ilk kıvılcımı 19 Mayıs’ta gerçekleşmiştir.

92 yıl önce ülkenin bağımsızlığı ve vatandaşlarımızın huzur ve güvenliği tehlike altındayken, ne Avrupa ne de Amerika’dan medet ummayan Türk Milliyetçileri elini taşın altına koyarak Kuvay-ı Milliye denen bir hareket başlatmış ve canları pahasına mücadele etmiştir. Bağımsızlık ülküsünün o dönemdeki savunucuları, büyük bir zafer kazanmış ve milli sınırlarımız içinde modern bir Cumhuriyet kurmayı başarmıştır.

Kuruluşundan bu yana dünyanın saygın bir ülkesi olarak her geçen gün biraz daha gelişen ve büyüyen Cumhuriyetimiz, maalesef son birkaç yılda ağır bir tahribata maruz kalmıştır. Üzülerek görüyoruz ki mevcut hükümetin yanlış politikaları, Kuvay-ı Milliye anlayışını yok etmeyi amaçlamanın yanı sıra modern Cumhuriyetimizin temel ilkelerine saldırmış ve zarar vermiştir.

Bu gelişmelere seyirci kalmak bu devlete samimiyetle bağlı olan hiçbir vatandaşımıza yakışmayan bir davranıştır. Bu noktada özellikle de Atatürk’ün 19 Mayıs’ı hediye ettiği Türk gençliğine büyük bir görev düşmektedir. Zira Gazi Mustafa Kemal, Gençliğe Hitabesinde, Türk gençliğinin birinci vazifesinin Türk istiklâlini, Türk Cumhuriyet'ini, ilelebet muhafaza ve müdafaa etmek olduğunu belirtmektedir.

Mustafa Kemal Atatürk, 85 yıl önce gençlerimize seslenirken “…Bütün bu şeraitten daha elîm ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde, iktidara sahip olanlar gaflet ve dalâlet ve hattâ hiyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsî menfaatlerini, müstevlilerin siyasî emelleriyle tevhit edebilirler” demiştir. Yüksek öngörü sahibi Atatürk’ün işaret ettiği tehlike maalesef günümüzde gerçek olmuştur. Bu durumda Türk gençliği bir an evvel bu gidişatı tersine çevirmek için harekete geçmelidir.

Geleceklerini şifreli sınavlarla tehlikeye atan, hakkını aramak için eylemde bulunduklarında ise on bin kişiyi karşılarına dikmekle tehdit eden mevcut iktidara karşı demokratik yollarla verilecek mücadele, gençlerimizin atacağı ilk adım olmalıdır.

Bu iktidarın, gençliğimize emanet edilen Cumhuriyete ve gençlerimizin geleceğine kast etmekte olduğu gün gibi ortadayken, Türk gençliği sessiz kalmamalı, Kuvay-ı Milliye ruhunun ölmediğini, cumhuriyetin sahipsiz olmadığını haykırmalıdır. Geleceğimizi ve istikbalimizi emanet ettiğimiz gençler, milliyetçi ve cumhuriyetçi bir harekete dâhil olmalı, bunun aksi yöndeki siyasal ve sosyal oluşumlardan kaçınmalıdır.

Hayatını “Türkiye ve Türkçe” sevdalısı gençler yetiştirmeye adamış bir öğretmen olarak, gençlerimizin kendilerine tanınmış siyasal bir hak ve vatandaşlık görevi olan seçme haklarını kullanmalarının büyük önem arz ettiğini hatırlatmak isterim.

Gençlerimizin hak ettiği bağımsız, müreffeh ve huzurlu bir ülkede yaşamalarını temin etme gücünde ve kararlılığında olan MHP’nin bir mensubu olarak da kendilerini Kuvay-ı Milliyenin günümüzdeki tek temsilcisi olan MHP’ye davet eder, bu vesileyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramını kutlarım. Bizlere bu günü kutlama fırsatını yaşatan Gazi Mustafa Kemal ve tüm dava arkadaşlarına, Cumhuriyetin kurulmasında ve bugünlere getirilmesinde pay almış tüm insanlarımıza minnet ve şükranlarımı sunarım.

Bu haber toplam 1182 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ