18 Mart 2019 Pazartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
MHPde kaset depremi: 6 istifa
21 Mayıs 2011 Cumartesi 14:06

MHP'de kaset depremi: 6 istifa

Kaset skandalında' adı geçen MHP Genel Başkan Yardımcısı , MHP Genel Başkan yardımcısı MHP Genel sekreteri , MHP Genel Başkan Yardımcısı ve MHP Genel Başkan Yardımcısı İstifa Etti

 

10 Mayıs'ta da Teşkilattan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Bülent Didinmez, Milletvekili adayı İhsan Barutçu, Recai Yıldırım VE Metin Çobanoğlu da Bahçeli'nin isteğiyle partiden, görevlerinden ve milletvekili adaylığından istifa etmişlerdi. MHP'de kaset skandalı yüzünden istifa edenlerin sayısı 10 oldu.

Çakır, yaptığı yazılı açıklamada, "Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkan Yardımcılığı, Merkez Yönetim Kurulu Üyeliği görevlerinden ve Parti üyeliğinden, Samsun Milletvekili Adaylığından istifa ettim" ifadelerini kullandı.

Osman Çakır 18 Mayıs'ta yaptığı açıklamada, hakkındaki iddiaların, "iftira" olduğunu belirterek, "MHP'ye zarar vermek için bunlar gündeme getiriliyor" demişti. 

'Farklı ülkücülük' adlı internet sitesinde Mehmet Ekici'ye ait olduğu iddia edilen görüntülerin yayınlanmasından sonra MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici, partideki görevlerinden ve Yozgat milletvekili adaylığından istifa etti.


"ÖZÜR DİLİYORUM"

MHP Genel Başkan yardımcısı Mehmet Ekici de istifa ettiğini açıkladı. Ekici, "Milletimden özür diliyorum, savaşım yeni başlıyor" dedi. 

PAÇACI DA İSTİFA ETTİ

Çakır ve Ekici'nin ardından MHP Genel sekreteri Cihan Paçacı da görevinden istifa etti.

ARDINDAN ŞAFAK ve TAYTAK İSTİFA ETTİ

Genel Başkan Yardımcısı Ümit Şafak ve hemen ardından Mehmet Taytak da görevinden istifa etti.

 


BÖLÜKBAŞI DA İSTİFA ETTİ

MHP Genel Başkan Yardımcısı A. Deniz Bölükbaşı, partideki görevlerinden ve milletvekili adaylığından istifa etti.BAHÇELİ'DEN İLK YORUM

MHP'de yaşanan istifa depremine Bahçeli'den ilk yorum geldi. Bahçeli, "Anlaşılıyor ki devlet yok iyi ki millet var ona gidiyorum. Bu insanların şahsiyetiyle uğraşmak doğru değil. Bunlar toplumda çevreleri olan insanlar. Partiyi rahatlatmak için istifa ettiler. " dedi.

KILIÇDAROĞLU: BAHÇELİ'NİN TAVRI DOĞRUYDU

İstifalar ardından bir açıklama yapan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Bahçeli'nin tavrı doğruydu, prim vermemeleri lazımdı' dedi.

BAYKAL: HÜKÜMETİN İŞİ

Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, MHP'deki kaset skandalını değerlendirdi. "Halk kasede önem vermez" diyen Baykal, "Bu iş hükümetin işi" dedi.

Baykal, "Bu MHP'yi bitirme komplosudur. Amaçları Anayasa'yı tek başlarına yapmak" ifadesini de kullandı.

5. KASET YAYINLANDI

"Pislik-5" başlığıyla yayınlanan kasette MHP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ekici olduğu iddia edilen bir erkekle bir kadının uygunsuz görüntüleri yer alıyor.

 

Bu haber toplam 889 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ