22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Miraç Kandili Kurlama Mesajları
28 Haziran 2011 Salı 16:03

Miraç Kandili Kurlama Mesajları

Miraç Kandiliniz Kutlu Olsun

Ak Parti İl Başkanı Süleyman Atik'in Miraç Kandili Mesajı;

AK Parti İl Başkanı Süleyman ATİK, rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı mübarek gün ve gecelerden bir tanesi olan Mirac Kandili’ne kavuşmanın hazzı, heyecanı ve mutluluğu içerisinde olduklarını belirtti.

AK Parti İl Başkanı Süleyman ATİK, Mirac Kandili nedeniyle yayınladığı mesajında;
Mirac Kandili’nin Peygamberimiz Hz. Muhammed’de (S.A.V), Yüce Allah tarafından ihsan ve lütufla şereflendirildiği müstesna bir gece olduğunu ifade etti. Başkan Atik, “Bu mübarek gece de, sevgili Peygamberimizin yaşadığı bu büyük mucize olay, sadece kendisinin değil, tüm insanlık için müjdeler içermektedir. Bu geceyi tekrar insanlığın kurtuluşuna vesile olması için değerlendirmeli ve bir ganimet bilmeliyiz.


Miraç Gecesi, duygu ve düşüncelerimizi yenileyerek ilahi rahmeti kazanacak işler yapmamız, kulluk bilincine ulaşarak dua ve niyazda bulunmamız için bir nimettir, vesiledir. Bunun için bu geceyi değerlendirelim. Duyguların ve hislerin coştuğu, dua ve niyazların semaya yükseldiği, inananların huzur bulduğu bu gecede; gönüllerimizde ümit ve ilahi aşk kandillerini yakalım, miracın engin mesajını ruhlarımızda hissedelim.Çeşitli sebeplerle lekelediğimiz kalplerimizi tövbe ve istiğfarla temizleyelim.Yetimi koruyalım, yoksulu doyuralım.Yakınlarımız, dostlarımız, komşularımız ve karşılaştıklarımızın kandillerini tebrik edelim.Bu duygu ve düşüncelerle, tüm Karaman’lı hemşehrilerimizin, milletimizin ve İslam Alemi’nin Mirac Kandili’ni tebrik ediyor bu gecenin tüm insanlığın barış, huzur ve saadetine vesile olmasını Cenab-ı Hak‘tan niyaz ediyorum” dedi.
 

Ak parti karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Ankaralı'nın Miraç kandili Mesajı;

AK Parti Karaman İl Gençlik Kolları Başkanı Selçuk Ankaralı, Miraç mucizesinin, sayısız manevi güzelliğin yaşandığı müstesna bir an olduğunu bildirdi.

 

Ankaralı, Miraç Kandili dolayısıyla yaptığı yazılı açıklamada, Miraç Kandili’nin Hz. Peygamber'in Allah'ın huzurunda kabul edilişini temsil ettiğini ifade etti.

Ankaralı, şunları kaydetti:

"Miraç mucizesi, insanın ilahi rızaya ve desteğe ulaştığında akıl ve idraki zorlayan dereceden nice üst kademelere erişebileceğini gösteriyor. Bizler millet olarak dinimizce kutsal sayılan ve içinde büyük hikmetler barındıran mübarek Miraç Kandiline ulaşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşıyoruz. Zaman ve mekanlar, meydana gelen olaylarla önem kazanırlar.İşte İsra ve Miraç mucizesi sayısız manevi güzelliğin yaşandığı müstesna bir andır. Böyle güzel bir zamanın ihlas ve faziletine vararak, bizler için büyük önem arz eden mübarek gün ve gecelerde tüm dünyada kötülüklerin, fenalıkların yerini barış ve kardeşliğin almasını temenni ediyorum. Sevgililer sevgilisinin şefaatine nail olmayı arzular, hemşerilerimin milletimizin ve tüm İslam aleminin mübarek Miraç Kandilini en kalbi duygularımla kutlarım. " dedi,

Ak Parti Karaman Merkez İlçe Başkanı Celalettin Güngörer'in Miraç Kandili Mesajı;

"Ramazan'ın müjdecisi olan üç aylardan Recep Ayı'nın içindeyiz. Buram buram rahmet ve bereket kokan bu aylar içerisinde de kandillerin ayrı bir yeri var. Peygamber Efendimiz'in kutlu bir yolculuk sonunda Cenab-ı Hakk'a ulaştığı Miraç Gecesi'ni idrak ediyoruz. Bu yolculuğa benzer manevi bir yolculukla inanan insanların da dua ve ibadetleriyle Allah'a ve O'nun engin rahmetine ulaşmak için kutlu bir yolculuğa çıkmalarını diliyorum. Bu gece hep beraber toplumun birlik ve beraberliği için, ülkemizin huzur ve selamati için dua edelim. Umulur ki Cenab-ı Hakk, yapılan dua ve niyazlar hürmetine bizi merhametinden mahrum etmez. Düşkünlerin kurtulması, hastaların şifa bulması, huzursuzlukların son bulması için bu gecenin büyük fırsat olduğunu unutmayalım ve bu fırsatı iyi değerlendirelim.

Bu vesile ile tüm Karamanlı hemşehrilerimizin Miraç kandilini tebrik ediyor, şehrimiz başta olmak üzere ülkemiz, İslam Alemi ve tüm insanlık için hayırlı gelişmelere vesile olmasını temenni ediyorum.”
 


 

Bu haber toplam 693 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ