16 Şubat 2019 Cumartesi
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Mustafa Bayır Gölet Çalışmalarının Başladığını Açıkladı
09 Eylül 2011 Cuma 13:37

Mustafa Bayır Gölet Çalışmalarının Başladığını Açıkladı

Karaman İl Genel Meclis Başkanı Mustafa Bayır Yukarı Akın ve Aşağı Akın köylerinde gölet çalışmalarının başladığını açıkladı.

Yukarı Akın ve Aşağı Akın Köylerini kapsayan ve daha önce kısa bir ön çalışma yapılan göletin ikinci aşama çalışmaları başladı. Konya DSİ. Bölge Müdürlüğünden gelen ekip bu gün öğle saatlerinde İl Genel Meclis Başkanı Mustafa BAYIR ile birlikte bölgeye giderek ,buradaki gölet yerinin etüt olarak incelemeye alınıp alınmayacağı konusunu inceleyecek.

DSİ.Bölge Müdürlüğünden gelen ekipte Planlama Şube Müdürü Osman Nuri AKYALÇIN, Yeraltı Suları Şube Müdürü Kemal OLGUN,Yeraltı Suları Şube Müdürlüğü Baş Mühendisi Şeref TAŞKIN, Göletler Şube Müdürü Ahmet KAYA ve ilgili şube müdürlüklerinden Mühendisler Mevlüt Alper ÖLMEZ,Murat TUNÇ ve Halis ASLAN bulunmaktadır.

Konu hakkında bizlere bilgi veren Planlama Şube Müdürü Osman Nuri AKYALÇIN ;bu yapılacak olan incelemenin gölet yerinin etüd kapsamına alınıp alınamayacağıdır çünkü bir gölet yerinin etüt çalışması 18 ila 24 ay arasında yapılabilmesi ve maliyetinin ise 100 ile 200 bin TL. civarında olmasıdır, bizim bugün bu bölgede yapacağımız çalışma, etüdün harcanacak bu paraya değip değmeyeceğinin tespit edilmesidir. İncelemer sonucunda harcanacak zamana ve paraya değerse biz burayı incelemeye alacağız dedi .

Ayrıca daha önceki yapılan bir ön çalışmada toplanan verilerin ellerinde bulunduğunu ve bu incelemenin o raporlar doğrultusunda yapılacağınıda dile getiren Şube Müdür AKYALÇIN ikinci incelemede veri çalışmalarına başlayacaklarını ,bu çalışmanında sondaj, zemin etüdü, topoğrafya, su ölçümleri, toprak tasnifleri ve toprak numuneleri olduğunu söyledi.

İnceleme dönüşü bizlere bilgi veren İl Genel Meclis Başkanı Sn.Mustafa BAYIR ise ;incelemelerin çok olumlu geçtiğinin altını çizerek gelen heyetin işe olumlu baktıklarını inceleme esnasında Yukarıakın,Aşağıakın,Kurucabel ve Mut’un Çampınarı köy muhtarlarının da hazır bulunduklarını ,Yapılacak olan göletin 4 köye hizmet vereceğini bu köylerden birininde Mut’un Çampınarı köyü olduğunu,göletin bitiminde ise bu köylerimizde zeytin yetiştiriciliği, incir,bahçecilik ve seracılığın hayat bulacağını ve bu köylerimizde ekonominin canlanacağı için köyden kente göçün de önlenmiş olacağını ifade etti. golet-2.jpg

golet-3.jpg

Karamaninternet.com
 

Bu haber toplam 1211 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ