22 Mart 2019 Cuma
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Nerede oy kullanacaksınız?
12 Haziran 2011 Pazar 08:02

Nerede oy kullanacaksınız?

Bugün 12 Haziran 2011 Milletvekili seçimleri sabah 08:00 de başladı. Nerede oy kullanacağını öğren..

Aşağıdaki sorgulama formu sayesinde T.C. kimlik numaranızla oy kullanacağınız sandığı ve adresini öğrenebilirsiniz

NEREDE OY VERECEĞİNİZİ ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYIN...

Aylardır süren geri sayım bugün sona eriyor. 50 milyonun üstünde seçmen sandığa gidiyor. Genel seçim pek çok yeniliği de beraberinde getiriyor, en dikkat çeken değişiklik oy sandıkları ve kabinlerde.

Türkiye, 24. Dönem Parlamentosunu belirlemek üzere bugün sandık başına gidiyor. Seçimde, 50 milyon 189 bin 930 seçmen, 85 seçim çevresinde 199 bin 207 sandıkta oy kullanacak.

15 siyasi partinin katılacağı seçimde 203'ü bağımsız olmak üzere toplam 7 bin 660 aday yarışacak.

Seçmen bilgi kağıdı gelmeyen vatandaşlar da oy kullanabilecek. Dağıtımı yapılmayan seçmen bilgi kağıtları oy verme gününde sahiplerine verilmek üzere sandık kurulu başkanlarına teslim edildi.

Seçmen kağıdı bulunmayıp kütüğe kayıtlı olanlar, ibraz edecekleri kimlik belgeleriyle (nüfus kağıdı, resmi daireler veya iktisadi devlet teşekküllerince verilen soğuk damgalı kimlik kartı, pasaport, ehliyet, evlenme cüzdanı) oy verebilecekler.

TC KİMLİK NOLU BELGE ŞART

Üzerinde TC kimlik numarası olmayan bir kimlik belgesi ibraz eden seçmenin oy kullanabilmesi için bu belgelerin yanında seçmen bilgi kağıdını veya TC kimliğini ispata elverişli bir belgeyi de ibraz etmesi şart olacak. Kimliğinde TC kimlik numarası olmayan seçmen, seçmen bilgi kağıdı ile oy kullanabilecek.

ŞEFFAF SANDIKLAR, PERDELİ KABİNLER

Bu seçimde ilk kez 25 yaşındakiler de milletvekili adayı olabildi. Seçimde, tahta oy sandıkları tarihe karışacak. Oy sandıkları şeffaf, ısıya ve kırılmaya dayanıklı sert plastikten olacak.

Seçimlerde kullanılacak oy verme kabinleri de değiştirildi. Kabinler, portatif, hafif metal profil üzerinde, bir tarafı açılıp kapanabilir ve içini göstermeyen koyu renk dayanıklı sentetik kumaşla kaplı, kolay taşınabilir ve katlanabilir olacak şekilde yaptırıldı.

OY VERME İŞLEMİ BAŞLADI

Milletvekili Genel Seçimleri için oy verme işlemleri başladı.
24. dönem milletvekili genel seçimleri için oy verme işlemleri sabah saat 08.00'den itibaren başladı. Ankara'da vatandaşlar erken saatlerden itibaren oy vermek için sandıklara akın etti. Oy verme işlemi doğudaki illerde 16.00'da sona erecek. Batıdaki illerde ise sandıklar saat 17.00'de kapanacak.

 Aylardır süren geri sayım bugün sona eriyor. 50 milyonun üstünde seçmen sandığa gidiyor. Genel seçim pek çok yeniliği de beraberinde getiriyor, en dikkat çeken değişiklik oy sandıkları ve kabinlerde.Aylardır süren geri sayım bugün sona eriyor. 50 milyonun üstünde seçmen sandığa gidiyor. Genel seçim pek çok yeniliği de beraberinde getiriyor, en dikkat çeken değişiklik oy sandıkları ve kabinlerde. 

Bu haber toplam 884 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ