21 Nisan 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Oyunu HAS Partiye Ver
07 Haziran 2011 Salı 09:26

Oyunu HAS Parti'ye Ver

HAS Parti Karaman Milletvekili Adayı Av. Abidin Çağlayan, HAS Parti'nin milletin geleceği olduğunu açıkladı.

Çağlayan yayınladığı basın açıklamasında, "İşsize, memura, çiftçiye, evlenemeyen gençlere seslendi ve oyunuzu kendiniz için, HAS Parti'ye verin. Sorunlarınızın çözülmesi oyunuzu HAS Parti'ye ver bu seçimde ver. Kemal, Recep tartışması dinlemek istemiyorsanız, iş ve aş sahibi olmak istiyorsanız oyunuzu kendinize verin geleceğinize verin. Umutlarınıza sahip çıkın, kararsızlığı bırakın ve oyunuzu kendinize verin" dedi.

Çağlayan, milletin 12 Haziran'da horoz dövüşü, kayıkçı kavgası oyununu bozacağını, kibir kulelerini yıkacağını belirterek, "Halk 12 Haziran'da sürprizin HAS'ını yapacak ve Halkın Sesi'ni meclise taşıyacaktır" dedi. Çağlayan, "Karaman’ın tüm ilçe, belde ve köylerini gezdik, esnaflarını gezdik halkımızla kucaklaştık. Bütün bunların bir cümle özeti vardır. Kısa bir süre önce kurulmuş olmasına rağmen Has Parti tutmuştur ve kıyamete kadar var olacaktır. İnşallah bu fidanı halkımız suluyor, büyütüyor inşallah bir gün bütün coğrafyamızı kaplayan bir büyük Osmanlı çınarı gibi yükselecektir" dedi.

KUTUPLAŞMADAN NEMALANIYORLAR

Seçim meydanlarında, bu seçim kampanyasında sürekli gerilim ve kutuplaşma yaşandığına işaret eden Çağlayan, "Türkiye'de AKP ve CHP arasındaki Hacivat-Karagöz oyunun sürmesi için bu hakaretlerin yapılması gerekiyor. Bunlar bu sözleri bilerek isteyerek ve halkı bölmek kutuplaştırmak ve kolay bir şekilde oy almak için söylüyorlar. Seçim meydanlarında nasıl işsizlik konusunda, fukaralık konusunda toplumun sorunları konusunda nasıl konuşacaklar. Türkler bu tarafa muhafazakârlar bu tarafa oy versin diyorlar. 2000 yılından bu yana uygulanan ve işçiyi, çiftçiyi, memuru ve esnafı ezen ve gelir dağılımını bozan bu programı Ak Parti uyguluyor. CHP'de aynı programı uygulayacağım diyor. Bunun için birbirlerine hakaret ediyorlar. Bu oyunu bozmak için HAS parti kurulmuştur. HAS Parti bu oyunu bozmak için vardır. HAS Parti bu kilitleri açıyor, halkımızı derliyor ve topluyor" ifadelerini kullandı.

SORUNLARI ÇÖZME YERİNE TARTIŞARAK OY ALDILAR

HAS Parti Karaman Milletvekili Adayı Av. Abidin Çağlayan şöyle devam etti: "AKP ve CHP arasındaki fark şudur. Birisi hep statükonun yanındaymış gibi durdu. Diğeri de statükonun karşısındaymış gibi göründü ama o da hep statükonun yanında durdu. Mış gibi yaptı. Çözeceklerini söyledikleri ne Kürt sorununda ne de başörtüsü sorununda hiçbir adım atılmadı.

MİLLETLE DALGA GEÇMEYİN

Hükümetin İsrail konusunda da samimi davranmadığını söyleyen Çağlayan, "Davos'ta "One Minute" dediler ve biz bu duruşu tebrik ettik. Helal olsun dedik. Ancak 6 ay sonra Türkiye BM'de çekimser kaldı İsrail'in nükleeri var mı araştırılsın konusundaki. OECD üyeliği konusunda da Türkiye müsaade etti. 1967'den beri OECD'ye girmek isteyen İsrail'i sayın Erdoğan hükümeti İsrail'in OECD üyeliğine evet dedi. NATO'nun Libya müdahalesinde de önce karşı çıktılar sonra NATO'nun emrinde olduğunu açıkladılar. Milletle dalga geçmeyin. Millet ne yaptığınızı biliyor ve bunun hesabını soracaktır. İşte HAS Parti gerçekleri deşifre etmek ve kaynakları halka açmak için kurulmuştur. Başbakan bir alanda çok başarılıdır, o da halkla ilişkilerdir. Yapmayıp yapmış gibi söylemeyi çok iyi başarıyor." dedi.

ARTIK HİÇ KİMSE MİLLETİN İNANCIYLA UĞRAŞAMAYACAK

"Bu ülkede hiçbir Allah'ın kulu bundan sonra bu milletin inancıyla, değerleriyle uğraşamayacaktır" diyen Çağlayan, "2011 yılında hala 13. Sırada seçilemeyecek bir yerden başörtülü adayı var. Bu ülkede hala aleviler, azınlıkların sorunları var. Bu ülkede hala Kur'an Kurslarına gitmek için yaş sınırı 15'tir. Bu ülkede hala işsizlik, özgürlük ve adalet sorunu var. Bu millet sürpriz yapacak ve HAS Parti'yi parlamentoya taşıyacaktır" dedi.
 

Karamaninternet.com

Bu haber toplam 1041 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ