24 Mart 2019 Pazar
Rus ambargosu mutlu edecek.
Asgari Ücret Tespit Komisyonu Toplanıyor.
Bunu yapmayan yandı! Cezası 571 lira.
Esentepede Satılık İmarlı Konut Arsaları.
Karakter boyutu : 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto
Regaip Kandili Kutlama Mesajları
02 Haziran 2011 Perşembe 19:02

Regaip Kandili Kutlama Mesajları

Regaip Kandili Kutlama Mesajları

Karaman Belediye Başkanı Kâmil Uğurlu, Regaip Kandili dolayısıyla kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Uğurlu’nun mesajı şöyle: “Mübarek günlerin başlangıcı olan, içerisinde kandillerimizin ve Ramazan-ı Şerif’in olduğu mübarek üç ayları idrak edecek olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

Bu gecenin feyz ve nimetlerinden tüm insanlığın faydalanması, barış ve huzur getirmesi, birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik duygularının güçlenmesine vesile olmasını temenni ediyorum.

Tüm hemşehrilerimin Regaib Kandili’ni ve üç aylarını tebrik ediyor, nice kandillere huzur içinde kavuşmayı niyaz ediyorum” dedi.
 

MİLLETVEKİLİMİZ SAYIN MEVLÜT AKGÜN’ÜN REGAİB KANDİLİ MESAJI

“Üç Aylar” diye bilinen çok feyizli ve bereketli maneviyat mevsiminin habercisi olan Regaib Kandili, bizlere hayatın sonsuzluk okyanusunda buluşmak üzere akıp gittiğini ve geride sadece Allah'ın rızasına uygun iyi ve yararlı amellerin kalacağını bir kez daha hatırlatmakta, nefsimizin sonu gelmez heveslerinden, tuzak ve yanıltıcı arzularından uzaklaşarak özümüze dönmemizi sağlayacak bir bilinç tazeleme imkanı sunmaktadır. Böyle mübarek gecelerde duaların Allah’a arz edilmesi, pişmanlık ve gözyaşlarıyla günahların bağışının istenmesi, yapılan ibadetlere verilen sevabın katlanması bakımından bu gece büyük bir fırsattır. Bu gün ve gecelerde nefis muhasebesi yapılmalı, ana sermayemiz olan ömrümüzü nerede tükettiğimiz gözden geçirilmeli, amel defterimize nelerin yazıldığını düşünmeliyiz. Bu feyizli gün ve geceleri birer fırsat bilerek iyi amellerimizi arttırmalıyız.

Bu duygu ve düşüncelerle, mübarek Üç Ayların ve Regaib Kandilinin başta vatan ve milletimiz, hemşerilerimin, tüm İslam Alemi ve din kardeşlerimiz için hayırlara vesile olmasını, bu gece vesilesiyle birlik ve beraberliğimizin pekişmesini Yüce Mevla’dan niyaz ediyorum.

 

AK Parti Karaman İl Başkanı Süleyman ATİK Regaip Kandili dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.

Regaip Kandili’nin hayırlara ve barışın güçlenmesine vesile olmasını temenni eden Atik Karaman’lı hemşerilerinin de Regaip Kandili’ni kutladı.

Bu kandil, "Üç Aylar" olarak bilinen ve Recep ayı ile başlayıp Şaban ayı ile devam eden, rahmeti, feyzi ve bereketi bol olan Ramazan ayı ile noktalanan huzur ve maneviyat mevsimine girildiğinin de habercisi ve müjdecisidir.

Atik ; Kardeşliğimizi ve beraberliğimizi güçlendirelim

Üç ayların müjdecisi ve habercisi olan; Allah'ın ilahi ihsan ve manevi hediyelerinin diğer zamanlardan daha çok tecelli etmesi ve samimi kalple Allah'a yönelenlerin affedilme ümitleri, Müslümanlar tarafından heyecanla beklendiği ve gönülden arzulandığı için bu geceye Regaib Kandili denmiştir.İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceği düşüncesindeyim. Toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendirmeliyiz. Bu manevi iklimi fırsat bilerek aramızdaki çekişmeleri, kin ve kırgınlıkları bertaraf etmeli, elimizi ve gönlümüzü uzanabileceğimiz herkese açmalı, sevgi ve gönül huzuru ortamının kurulmasına, kardeşlik ve beraberliğin güçlenmesine, insani ve ahlaki meziyetlerin yeniden yeşermesine gayret göstermeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle aziz milletimizin ve özellikle Karaman’lı hemşerilerimle birlikte bütün İslam âleminin Regaip Kandilini kutluyor, bu gecenin barış ve huzura vesile olmasını Yüce Allah’tan niyaz ediyorum,dedi.
...

Hak ve Eşitlik Partisi Milletvekil adayı Yücel ALTUN, Regaip Kandili dolayısıyla mesaj yayınladı.

ALTUN, mesajında, Regaip Kandili'nin üç ayların başlangıcı ve Ramazan-ı Şerif'in müjdecisi olduğunu belirterek, bu aylarda sevgi, saygı ve yardımlaşma duygularının zirveye çıktığını ifade ederek şunları kaydetti:

"Bu gece ile artık, bolluk, bereket, iyilik ve sevginin kalbe dolduğu üç aylara ulaşmış ve onbir ayın sultanı Ramazan'ın gölgesini üzerimizde hissetmiş bulunuyoruz. İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceği kanaatindeyim. Bu gece her zamankinden daha fazla Cenab-ı Allah'a yaklaşma gayretinde bulunulması gerekir. Regaip Kandili'nde yapılan dualar kabul olunur. Cenab-ı Hakk kullarına bu gece engin rahmetiyle mukabele eder. O nedenle bu kandil vesilesi ile kendimiz, ailemiz, ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlar temenni etmeliyiz. Ben de en içten duygularımla Karamanlı hemşehrilerimizin ve tüm müslümanların kandillerini tebrik ediyor,şehrimiz, ülkemiz ve tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. "
 

Milliyetçi Hareket Partisi Karaman Milletvekili ve Milletvekili Adayı Op. Dr. Hasan Çalış, Regaib Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı…

2 Haziran Perşembe akşamını 3 Haziran Cuma gecesine bağlayan gece Regaib gecesidir. Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içine alan üç aylar fazilet ve bereketin doruğa ulaştığı mübarek aylardır.

üç aylar, dini duyguların doruğa ulaştığı ve yeryüzüne yayıldığı en hayırlı aylardan birisidir. Bu aylarda, yardımlaşma ve dayanışma duyguları artar, şefkat ve merhamet duyguları yoğunluk kazanır.

Müslümanlara üç ayları müjdeleyen Regaib Kandili günahlardan arınma ve tövbe etme gecesidir. Böyle geceleri fırsat bilerek Cenab-ı Allah'a yönelip af ve mağfiret dilemeliyiz. Böyle önemli ve mübarek aylar ve geceler Müslümanlar için bir fırsat günleridir. Regaib Kandili gibi önemli gecelerde yaşantımızı gözden geçirmeliyiz.

Dünyada barış ve huzur içinde bir yaşam yalnızca temiz ahlakla sağlanır. Temiz ahlakın hakim olduğu bir dünyada öksüz çocuklar olmaz. Kimse aç-açık kalmaz. İnsanlar birlik beraberlik ve huzur ortamında yaşar. Dayanışma ve hukuk kuralları egemen olur, hiç bir kötülük barınamaz. Bu şekilde bir yaşam için Peygamber Efendimizin güzel ahlakını kendimize örnek almalı ve onun gibi yaşamalıyız.

Özellikle son zamanlarda yaşanan olaylar, ülkemizde her zamankinden daha fazla birlik ve beraberliğe ihtiyacımız olduğunu göstermektedir. Bu nedenle, kandil gecesinde ellerimizi semaya kaldırarak ülkemizde birlik ve beraberlik için dua etmeyiyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle Regaib kandilinizi kutlar, bu gecenin Türk Milleti ve İslam Alemine birlik, beraberlik ve huzur getirmesini Cenab-ı Allah'tan dilerim.
...

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ İL BAŞKANI İSMET HATİPOĞLU’NUN REGAİP KANDİLİ KUTLAMA MESAJI

Bu gece idrak edeceğimiz regaip kandilinin rahmeti ve bereketi bol olan manevi bir mevsime girişin habercisi olduğunu ifade eden Milliyetçi hareket partisi İl Başkanı İsmet HATİPOĞLU Bu gece Türk-İslam alemi, ülkemiz, devletimiz için Allah’a(cc) dua etmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerimle tüm Karamanlıların ve Türk-İslam aleminin üç aylarını ve Regaip Kandilini kutlar ve saygılar sunarım.

HAS Parti Karaman Milletvekili Adayları Av. Abidin ÇAĞLAYAN ve Mehmet MACİT’in Kandil Mesajı

HAS Parti Karaman Milletvekili Adayları Av. Abidin ÇAĞLAYAN ve Mehmet MACİT, Regaib Kandili nedeniyle bir mesaj yayınladı. Çağlayan ve Macit, İslam aleminin en önemli günlerinden biri olan Regaib Kandili'nin Müslümanların birlik ve beraberliğine vesile olması dileğinde bulundu. Bugün tüm dünyada insanlığın manevi anlamda boşluklar yaşadığına dikkat çeken Çağlayan ve Macit mesajında "Toplumlar çözülmekte, ahlaki ve manevi değerler hızla çökmektedir. İnsanlık paylaşmayı, vefayı, vicdanı ve insafı unutmuş vaziyettedir. Adalet, özgürlük, hakça paylaşım gibi en temel değerler hiçe sayılmakta, dünyanın birçok bölgesinde Müslümanların ülkeleri işgal edilmekte ve Müslümanlar, insanlık dışı zulümlere maruz bırakılmaktadır. Bu gidişin acilen durdurulması gerekir" ifadelerine yer verdiler. Türkiye'de son dönemde önemli gerginlikler yaşandığını belirten Çağlayan ve Macit, ülkedeki huzur ve kardeşlik ortamını daha da güçlü şekilde tesis etmek için, Regaip kandilinin sunduğu manevi iklimin önemli bir fırsat olması gerektiğini söylediler.

Çağlayan ve Macit, mesajında, bu mübarek gecede yapılacak dua ve ibadetlerin dünyanın bütün mazlumlarının kurtuluşuna vesile olmasını dilediler. Regaip Kandili'nin rahmet ikliminin gönülleri fethettiği mübarek üç ayların başlangıcı olduğunu hatırlatan Çağlayan ve Macit, "Manevi değerlerimize sahip çıkmaya, bizi biz yapan ortak değerlerimizi güçlendirmeye her zamankinden daha fazla ihtiyacımız vardır. 'Af ve mağfiret kapılarının ardına kadar açıldığı bu müstesna gecede yapacağımız dualarda ülkemiz için, İslam alemi için, bütün insanlık için barış ve huzur dileyelim. Ayrılıkları, kırgınlıkları bir kenara bırakalım. Yapacağımız dua ve ibadetler öfkeleri sevgiye, düşmanlıkları kardeşliğe dönüştürsün. Bu temennilerle aziz milletimizin ve tüm İslam âleminin Regaip Kandili'ni tebrik ediyor, bu gecenin barış ve huzurun hâkim olmasını temenni ediyoruz."dediler.

 

Bu haber toplam 1880 defa okunmuştur
Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
ÜYE İŞLEMLERİ